Спеціальні потреби

Монтана і Південна Дакота визначать єдиного кандидата?


Цього року боротьба за Білий дім – безпрецедентна. До останнього дня попередніх виборів у штатах Монтана та Південна Дакота демократи не мають визначеного кандидата. За оцінкою експертів, після виборів у цих штатах за Барака Обаму віддадуть свої голоси суперделегати, що дозволить йому набрати необхідну для номінації кількість голосів. Гілларі Клінтон, хоча і відстає від суперника за кількістю набраних делегатів, наполягає, що за неї проголосувало більше виборців, ніж за Обаму. Однак, все більше прихильників пані Клінтон, схоже, починають миритися з фактом, що їй не судилося отримати шанс стати першою жінкою Президентом США.

В останній вечір перед останніми виборами Гілларі Клінтон говорила про здійснення американської мрії:

«Я би не стояла перед вами і не просила б вашої підтримки, якби не підтримка моєї родини та жертви на які йшли покоління американців. Я хочу аби ця мрія продовжувала жити».

Напередодні її чоловік, Біл Клінтон натякнув, що мрії можливо прийшов кінець:

«Можливо, це останній день моєї участі у кампанії такого масштабу. Я думав, що залишив політику, але Гілларі вирішила позмагатися. І для мене, агітувати за неї як за кандидата в президенти, була велика честь».

Біл Клінтон звинуватив пресу у суб’єктивнову висвітленні кампанії на користь Барака Обами. На думку колишнього президента, під час цьогорічних змагань відбувалась найбільша в сучасній історії маніпуляція громадською думкою. На саму Гілларі чекає важке рішення чи продовжувати боротьбу чи визнати поразку. Якщо Обама набере необхідну кількість делегатів, у Клінтон не залишиться аргументів на свою користь. Єдиний козир яким вона оперує, це кількість голосів виборців відданих на її підтримку. Поки Гілларі Клінтон вирішує що робити, Обама поводиться як переможець і єдиний кандидат від демократів на президентських виборах в листопаді:

«Сенатор Клінтон провела видатну кампанію, вона чудово служить народові. І ми разом працюватимемо у листопаді».

Впевненість Обами підтверджують експерти, більшість яких вважає, що так звані суперделегати – провідні члени партії, віддадуть свої голоси саме за нього.

У вівторок у штабі Клінтон заявили, що вона визнає поразку, якщо Обама здобуде бажану кількість делегатів на свою підтримку. Втім, теоретично, Клінтон може продовжувати боротьбу за номінацію аж до партійного з’їзду у серпні.

XS
SM
MD
LG