Спеціальні потреби

В`язницю Ґвантанамо можуть закрити до кінця цього року


Нещодавно законодавці Палати представників американського Конгресу заслухали справи в’язнів, утримуваних на американській військовій базі Ґвантанамо, за підозрами у тероризмі. Заклики закрити цю в’язницю лунають фактично з часу її заснування у 2002-му році. Утім, згідно із заявами деяких урядовців в Адміністрації США, Джордж Буш ще перед закінченням свого терміну на посаді президента у січні, може оголосити про закриття колонії.

Американський уряд перебуває під тиском світової демократичної громадськості, яка вимагає закрити в`язницю Ґвантанамо, де утримують підозрюваних у тероризмі осіб. Минулого місяця дебати у цій справі пожвавилися у Конгресі США. Конгресмен демократ Біл Делагант зазначає, що деяких ув`язнених утримують незаконно:

«Виявивши ці помилки, ми мусимо визнати і виправити їх. Нам слід розробити систему компенсації, яка керуватиметься законами і покаже світу, що американське правосуддя не боїться правди, а навпаки, шукає її».

Понад 500 в`язнів було звільнено з Ґвантанамо, але більшість із тих 270, які все ще там залишилися, роками перебувають у в`язниці без офіційно пред’явлених звинувачень.

Конгресмен республіканець Дейна Рорабакер не почувається винним за утримання ісламістів, які вбили сотні невинних людей. Але він зазначає, що американський уряд все ж таки має визнати свої помилки:

«Тепер очевидно, що в будь-якій хаотичній ситуації опиняються й невинні люди. І ми повинні докласти усіх зусиль, щоб в цей конфліктний час визнати свої помилки і сказати правду.

Суддя Емі МакЛін – представниця групи юристів, які захищають інтереси в`язнів Ґвантанамо, каже, що колонія не зробила США безпечнішою країною:

«Існування Ґвантанамо як таємної в`язниці недосяжної для закону негативно впливає на імідж Сполучених Штатів, порушує людські права та ставить під загрозу національну і міжнародну безпеку.

У деяких випадках США відправляли затриманих у їхні країни, впевнившись, що там вони будуть у безпеці. Однак конгресмен Делегант занепокоєний такою практикою, кажучи, що такі країни як Лівія, Іран і Казахстан постійно вдаються до тортур.

Навіть, якщо Ґвантанамо закриють, урядовці розглядають інші можливі варіанти, як от відправити затриманих до військових в`язниць підвищеної безпеки. Очікують, що невдовзі Верховний суд Сполучених Штатів розглядатиме справу щодо того чи можуть в`язні Ґвантанамо звертатись в цивільні суди для оскарження свого ув`язнення.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG