Спеціальні потреби

Росія пропонує платити більше за базування флоту


Чорноморський флот має бути виведений із Севастополя в 2017-му році. На цьому знову наголосив офіційний Київ, відповідаючи на пропозицію Росії підняти орендну плату і продовжити термін перебування російського флоту на українській території. В Україні заявляють, що це не тема для дискусії.

Торг недоречний. Так відповів офіційний Київ на російську пропозицію підняти плату за базування Чорноморського флоту, залишивши його на українській території після 2017-го року.

Питання базування Чорноморського флоту не може слугувати предметом торгу, не може бути предметом «продай, купи або заплати», – заявив не брифінгу у вівторок речник Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич. Він нагадав, що Конституція України не допускає розташування іноземних військових баз на українській території, і назвав некоректними дії держави, яка спонукає іншу державу до порушення конституційних норм. Речник МЗС нагадав також, що термін тимчасового перебування російського флоту у Севастополі спливає 28 травня 2017-го року.

«29 травня 20017-го року Чорноморський флот Російської Федерації має залишити територію України. Це норма, яка не підлягає дискусії», – наголосив Кирилич.

В українському МЗС підтвердили також: відповідно до рішення, прийнятого на найвищому рівні, в Україні вже розпочалася підготовка базових законопроектів для виведення російського Чорноморського флоту. «Тут немає різних думок: є чітка державна позиція, оприлюднена не всіх рівнях», – підкреслив речник зовнішньополітичного відомства.

Російська пропозиція підвищити орендну плату за базування Чорноморського флоту в Севастополі після 2017-го року прозвучала у понеділок. Її озвучив заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін. В інтерв`ю журналові «Огоньок», розміщеному на сайті російського МЗС, Карасін заявив про готовність Російської Федерації «конструктивно і гнучко розглядати різні умови подальшого перебування свого флоту на території України». Посадовець нагадав, що наразі орендна плата сягає 98 мільйонів доларів на рік (при цьому згадану суму Росія списує з державного боргу України). Коментуючи Указ Президента України про виведення ЧФ із Севастополя в 2017-му році, Карасін назвав це «сюрпризом», яким, як було сказано, в Росії «глибоко розчаровані». Пропозицію подовжити термін базування флоту, піднявши орендну плату, російська сторона вважає «оптимальним рішенням, яке рівною мірою відповідає інтересам Росії і України».

А тим часом знову подав голос скандально відомий своїми антиукраїнськими заявами Юрій Лужков. У вівторок мер Москви повторив свою тезу про те, що «Севастополь за часів Радянського Союзу ніколи не передавався Україні». Як повідомило радіо «Ехо Москви», московський градоначальник аргументує свою заяву тим, що «особисто вивчив усі документи і дійшов такого висновку».

XS
SM
MD
LG