Спеціальні потреби

Актуально

У США обговорили вплив діаспор на життя своїх країн

За даними демографічних досліджень, 3% населення Землі, або ж 190 мільйонів людей проживають за межами країн, у яких вони народилися. Щодо України, то найбільш відчутною для неї виявилася четверта хвиля міграції. З 1993-го року кількість населення зменшилась із 52 мільйонів до 46-ти – значною мірою через міграційні процеси. За невтішними прогнозами демографів ці показники обіцяють лише зростати, і в 2026-му році населення України може становити лише 43 мільйони людей.

В той час, коли соціологи б`ють на сполох про відтік інтелектуального потенціалу, адже кожен четвертий емігрант з України має вищу освіту, а економісти говорять про відчутне вливання коштів в економіку країни, поза увагою залишається інший аспект: який вплив має українська діаспора на політичне, соціальне та культурне життя в Україні.

Нещодавно в Інституті Джонса Гопкінса у Вашингтоні відбулася дискусія про роль діаспори та механізми впливу на внутрішні процеси в Україні, Молдові та Албанії. Для емігрантів із цих країн в Північній Америці спільним є не лише соціалістичне минуле чи втеча від переслідувань режиму. Всі вони мають спільну мету – сприяти утвердженню демократичних цінностей у своїх рідних країнах.

У дискусії, серед інших, брала участь президент Фундації Україна-США Надія МакКоннел, яка є представником політичної іміграції:

«Моя сім`я, як і більшість людей, які іммігрували після Другої світової війни, були більш політично мотивованими. Втікаючи від комунізму, для них завжди залишався єдиний пріоритет – ідея незалежності України, як також збереження української культури та історії».

Надія МакКоннел продовжила, що здобувши незалежність, Україна опинилася перед багатьма іншими проблемами, серед яких – брак досвіду в управлінні державою та нестача коштів для розвитку демократичних інституцій. Саме задля цього була створена Фундація Україна - США, яка за 17 років своєї діяльності реалізувала багато проектів. Починаючи від створення моніторингових груп під час виборів, до ініціативних команд в органах місцевого самоврядування по всій Україні.

«Нашим найбільшим і найуспішнішим проектом була робота на місцевому рівні по всій Україні. Ми були приємно здивовані результатами і винахідливістю українців, тим, як з обмеженими ресурсами їм вдавалося вирішувати місцеві проблеми» – сказала пані МакКоннел.

Однак, за словами президента Фундації Україна-США, більшою від обмеженості ресурсів виявилися проблеми процвітання корупції та відсутність в українського уряду досвіду співпраці з неурядовими організаціями:

«Не думаю, що раніше український уряд мав досвід співпраці з неурядовими організаціями. Але він побачив, що ми не стільки задіяні у внутрішній політиці країни, скільки в тому, щоб допомогти українцям та поділитися з ними досвідом».

Фундація співпрацює з політичним істеблішментом обох країн. До багатьох проектів в Україні залучено американських фахівців. Завдяки такій співпраці українські внутрішньополітичні процеси стають більш зрозумілими для американського уряду.

За словами Надії МакКоннел, хоч кожна хвиля імміграції мала свої відмінності, місія діаспори завжди залишалася незмінною.

Українська діаспора відзначається тим, що бере активну участь в заходах щодо визнання Голодомору 32- 33-их років, як також в акціях щодо захисту прав людини та свободи слова; відтак докладає максимум зусиль, аби світова спільнота не залишалася байдужою до проблем українського минулого і сьогодення.

Всі новини дня

​​​​​​​Московський патріарх «працював на КДБ» ще в 1970-х, кажуть у Швейцарії

У швейцарській пресі опубліковані матеріали поліції Швейцарії, які вказують на співпрацю теперішнього патріарха Російської православної церкви Кірілла з КДБ (Комітет державної безпеки СРСР), коли він з 1971 до 1974 року був представником Московського патріархату в організації Світова рада церков у Женеві.

Увага до глави Російської православної церкви зараз особливо велика з огляду на те, що він фактично підтримує російське вторгнення в Україну, а російські священики благословляють армію на війну та обіцяють опрощення гріхів російським солдатам.

Тижневики Sonntagszeitung та Le Matin Dimanche повідомляють, що отримали доступ до матеріалів поліції в національному архіві Швейцарії.

В публікаціях йдеться, що патріарх (світське ім’я Володимир Гундяєв), під кличкою «Міхайлов» працював для КДБ, зокрема виконуючи пропагандистську роль, відкидаючи звинувачення про утиски релігійних свобод комуністичною владою у тодішньому СРСР.

Москва також використовувала участь в міжнародних організаціях і зокрема у Світовій раді церков для критики західних держав і зокрема США.

Le Matin Dimanche подає коментарі родича патріарха Кірілла Міхаїла Ґундяєва, який зараз працює представником Московського патріархату в Женеві.

Міхаїл Ґундяєв визнав, що його дядько перебував «під суворим контролем КДБ», але стверджував, що той не був агентом.

Велика Британія і Канада влітку 2022 внесли московського патріарха до санкційних списків за його ідеологічну роль в російської агресії проти України.

Європейський Союз також хотів накласти санкції на патріарха Кірілла, але приязний до Росії уряд Угорщини, посилаючись на захист релігійних свобод, домігся, щоб його ім’я було вилучене.

Патріарх Кірілл, повторюючи твердження президента Путіна, каже, що Росія, воюючи в Україні, буцімто захищається від зовнішніх намагань її знищити, або насадити росіянам інші цінності.

У січні Кірілл сказав у проповіді, що неназвані зовнішні сили хочуть «нав’язати їм (людям в Росії) якісь цінності, які навіть і цінностями назвати неможливо, щоб вони були як всі і підпорядковувалися тим, у кого є сила контролювати більшу частину світу».

Він також наголошував на тому, що Росія налаштована на перемогу над ворогами.

Папа Римський Франциск на початку теперішнього російського вторгнення в Україну застерігав патріарха Кірілла, щоб він не був «вівтарним хлопчиком (прислужником) Путіна».

Франциск розповів італійському часопису Corriere della Sera, що під час 40-хвилинної телефонної розмови з російським церковним лідером у березні 2022 року, московський патріарх більшу частину спілкування витратив на виправдовування війни проти України.

Дивіться також:

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Більше

XS
SM
MD
LG