Спеціальні потреби

Актуально

Керівник УЄФА оцінює підготовку України до Євро-2012

Керівник Європейського Союзу футбольних асоціацій Мішель Платіні прибув сьогодні до Києва перевірити як іде підготовка до континентальної першості з цього виду спорту. Він уже зустрівся із Президентом Ющенком і Прем`єром Юлією Тимошенко. У Києві цього візиту чекали із нетерпінням і острахом. Адже через низьку готовність України проведення чемпіонату можуть перенести до іншої країни.

До Києва керівник УЄФА – Європейської футбольної асоціації Мішель Платіні прибув з єдиною метою. Його головне завдання – оцінити як Україна готується до проведення наймасштабнішого на континенті спортивного змагання – футбольного чемпіонату 2012-го року. Право на його проведення Україна і Польща виграли ще минулого року. Проте з того часу УЄФА неодноразово нарікав на незадовільний рівень підготовки.

Європейців насамперед непокоїли проблеми інфраструктури – недостатня кількість готелів, низька якість доріг та пропускна здатність аеропортів. Але найбільше претензій було до українських стадіонів.

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко намагалася переконати Платіні – всі проблеми буде вирішено:

«Вся наша команда говорить про те, що ми зробимо все можливе і неможливе, щоб цей чемпіонат був прекрасним святом для усього світу, щоб Україна виглядала як гарний партнер».

Втім поки що на практиці виглядає не все так чудово. Найбільша проблема – відсутність у столиці стадіону, який міг би прийняти фінал першості. Навколо реконструкції найбільшої спортивної арени – комплексу Олімпійський розгорнувся конфлікт. Урядовці не можуть вирішити, хто має будувати новий стадіон вартістю 300 мільйонів доларів. Це право виграла тайванська компанія. Але вже після оголошення результатів конкурсу чиновники зясували, що та не має необхідного досвіду спорудження подібних об`єктів. Тепер урядовці знову шукають, хто б узявся за цей проект, який необхідно закінчити менше ніж за два роки.

Україну вже неодноразово попереджали – якщо не буде прогресу – чемпіонат в неї заберуть. Готовність провести його висловлювали інші країни. Та й польські політики говорять – в разі необхідності впораються із огранізацією змагань і самотужки.

Під час нинішнього візиту в Україну Платіні поки що утримується від оцінок. Каже – буде до кінця відстоювати право двох країн провести у себе змагання. Але на скільки вистачить терпіння у керіника УЄФА? Оглядачі кажуть – якщо Україна і далі зволікатиме із підготовкою – вона може втратити чемпіонат вже восени.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG