Спеціальні потреби

Лідери Великої вісімки обговорили питання кліматичних змін


Лідери восьми розвинених країн світу погодились з необхідністю вжити термінових заходів у боротьбі з глобальним потеплінням. Вони підтвердили наміри скоротити на 50% кількість викидів в атмосферу до 2050-го року. Про це оголосив Прем’єр-міністр Японії під час засідання лідерів країн Великої вісімки:

«Під час сьогоднішніх обговорень Великої вісімки ми домовилися зменшити викиди парникових газів на 50%. Це мета, до якої має долучитись увесь світ».

Прем’єр-міністр Японії також наголосив на тому, що успіх зусиль у цьому напрямку не можливий без залучення країн, що розвиваються. Втім, оглядачі нагадують, що з подібними заявами лідери Великої вісімки виступали на минулорічному саміті у Німеччині. З того часу мало що змінилось. Захисники довкілля переконані, що розвинені країни світу мусять визначити чіткий план скорочення викидів в атмосферу та боротьби з глобальним потеплінням.

Активіст із захисту довкілля Бен Вінклер зазначає: «Це прекрасно вести розмови про 2050-ий рік, але поки ви не говорите що відбуватиметься у між часі у, скажімо, 2020-му, це просто розмови. У 2050-му пану Фукуді буде 114 років і тому важко уявити, що його обіцянки про 2050-ий мають якесь значення, поки він не скаже нам, яких заходів буде вжито сьогодні».

Дискусії на далекоглядну перспективу ведуться перш за все тому, що країни не можуть погодитись і накласти конкретні обмеження на викиди в атмосферу уже сьогодні. Сполучені Штати, наприклад, заявили, що зобов’язання Європейських країн скоротити викиди парникових газів на 25-40% до 2020-го є нереальними.

Вашингтон також переконаний, що не можливо досягти якогось результату у цьому процесі без участі таких країн, як Китай, Індія та інших потужних країн на шляху розвитку.

Лідери Бразилії, Південної Америки, Мексики, Індії та Китаю, створивши свою Велику п’ятірку країн, що розвиваються, також прибули на цьогорічне засідання до Японії і проводять свої окремі дискусії у японському місті Саппоро. У середу лідери Великої вісімки та Великої п’ятірки проведуть спільне засідання.

XS
SM
MD
LG