Спеціальні потреби

Конгрес США розпочав слухання щодо приховування податків


В Конгресі США розпочалися слухання щодо приховування податків одними з найбагатших людей країни. Податкове управління США звинувачує їх у вивезенні капіталів зі Сполучених Штатів до маленької європейської країни.

Роками князівство Ліхтенштейн та його банки вважалися ідеальним місцем для багатих американців ховати свої прибутки від податкової. Зокрема, вони робили це у банку LGT, що належить принцу Гансу-Адаму Другому, який впроваджує у країні жорсткі закони щодо гарантування таємниці банківських вкладів. Ліхтенштейн вважається одним із найбільш засекречених місць у світі.

Але цьому поклав краї один розлючений банківський працівник – Ганрік Кібер, який скопіював імена клієнтів банку, включно з сотнею американців, та продав їх податковим службам США та Європи.

Відтак американці, які махлювали зі своїми податками, зараз опинилися перед ризиком. Тепер справою займається Конгрес США. Серед тих, кого викликали свідчити перед Сенатським комітетом – один із найбагатших людей Лос-Анджелеса 48-річний Пітер Лоуї. Він та його родина володіють торговим центром «Вестфілд» та контролюватимуть комерційну нерухомість у Світовому торговому центрі в Нью-Йорку після його відбудови. Його юрист підтвердив, що ім’я Лоуї знаходиться в списку клієнтів ліхтенштейнського банку, але наполягає, що жодних законів той не порушував. Також свідчення даватимуть керівники швейцарського банку UBS, одного з яких правоохоронні органи США затримали у Майямі. Федеральна прокуратура звинувачує UBS в тому, що банк допоміг американцям сховати від податкової 20 мільярдів доларів. Цілком можливо, що UBS може навіть втратить ліцензію на роботу у США.

XS
SM
MD
LG