Спеціальні потреби

Актуально

Барак Обама з Афганiстану вiдправився в Iрак

Після зупинки в Афганістані Барак Обама вiдвiдав Ірак. Це - його другий візит до цієї країни взагалі та перший з того часу, як він став фактичним кандидатом в президенти США. Але що до того, як Барак Обама приземлився в Іраку, виник невеликий скандал.

Після нетривалої зупинки в Басрі Барак Обама зустрівся із прем'єр - міністром Іраку Нурі аль-Малікі. Напередодні, заяви останнього викликали велике здивування у Білому домі, коли німецький журнал процитував його підтримку плану Барака Обами вивести американські війська з Іраку протягом шістнадцяти місяців. Хоча уряд Іраку виступив із заявою, що фраза Аль-Малікі була перекручена, незалежний переклад показує, що в цілому журналіст зрозумів прем'єр-міністра правильно.

В центрі близькосхідної стратегії Барака Обами - зміщення фокусу у боротьбі з тероризмом з Іраку на Афганістан: «Починає вибудовуватися консенсус, що для нас настав час частково вивести наші війська з Іраку та перевести їх до Афганістану. Я думаю, що ми маємо скористатися цієї можливістю. Прийшов час це зробити», -- зазначив сенатор.

Втiм план викликав опозицію в американських військових. Застерження зокрема висловив адмiрал Майкл Маллен: «Я занепокоєний через будь-які швидкі рухи, які можуть створити нестабільність там, де існує стабільність».

Самі іракці в своїх думках розділилися. Як сказав Кхані Давуд, «краще, щоб американці вийшли поступово. Це має залежати від ситуації. Вiдмiнний погляд висловив його спiввiтчизник, член парламенту Iраку Махмуд Офман: «Я думаю, що це гарна ідея, якщо графік виведення погоджений з іракцями та бере до уваги ситуацію в середині країні».

А ситуація в Іраку, за деякими ознаками, стабілізується. Всього чотири американських військових було вбито цього місяця, порівняно із 78-ма у липнi минулого року. За даними Пентагону, терористичні атаки скоротилися на вісімдесят відсотків.

Наступна зупинка Барака Обами в його турне, яке крiм Близького Сходу включає також Європу, - Ізраїль, де його очікують зі змішаними почуттями. Як сказав член Кнессету Арiє Ельдад, «Я маю побоювання через те, що його перше ім'я Гусейн. Це правда, що не всі мусульмани - терористи, але переважна більшість терористів – мусульмани».

Водночас колишній ізраїльський міністр закордонних справ Сілван Шалом дивиться на перспективи Барака Обами зайняти Білий Дім оптимістичніше: «Для нас не є важливим, яка партія буде при владі. Я думаю, що ми зможемо працювати разом та підтримувати поміркованих мусульман тут в регіоні, і в той же час ізолювати та послабити екстремістів».

А палестинці особливої різниці між кандидатами на президентську посаду в США не бачать. Як сказав один мешканець Рамалли, «це все одно i немає різниці між ним та кимсь іншим». Подiбний погляд озвучила палестинський полiтик Ганан Ашравi: «Обидва надавали беззаперечну підтримку Ізраїлю, сліпо підтримуючи його навіть як окупанта».

Загалом закордонне турне Барака Обами, під час якого він зустрічається з місцевими лідерами та американським військовим командуванням, спрямоване на покращення його репутації як знавця закордонної політики та питань безпеки. Мета Обама - заперечити твердження Джона МакКейна, що він не готовий стати головнокомандуючим збройними силами США.

Всі новини дня

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.

Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

Організатори "антовоєнного" мітингу у Вашингтоні роздавали учасникам однотипні постери із закликами проти війни з Іраном, Китаєм, а також проти підтримки військового протистояння країнам-агресоркам. Вашингтон, округ Колумбія, 18 березня 2023р.

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.

Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.

Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).

Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".
Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".

Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.

Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими гідами” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.

Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.

Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.

Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.

Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.

Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info
Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info

Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.

Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".

Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:

Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:

“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".

Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.
учасник мітингу Дейв Трауб

“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.

Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.

“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.

Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну

США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України  

"Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією", - сказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. 

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.

«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».

Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.

Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.


Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт  президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні». 

Більше

XS
SM
MD
LG