Спеціальні потреби

Потерпілі від повені отримають світову допомогу


В Україну починає прибувати міжнародна допомога для ліквідації наслідків стихійного лиха. Про свою готовність допомогти заявила низка міжнародних організацій та урядів країн. А тим часом український уряд удесятеро збільшив суми компенсацій потерпілим.

НАТО допоможе Україні з ліквідацією наслідків повені. Про це заявив речник Північноатлантичного альянсу Роберт Пшель. В інтерв`ю радіо «Свобода» він повідомив, що принципове рішення прийнято, і наразі сторони узгоджують деталі щодо конкретних видів допомоги. За його словами, йтиметься, зокрема, про спецобладнання, ліки та продукти харчування.

На прохання України про міжнародну допомогу відгукнулася також Росія. Російський Прем`єр Владімір Путін доручив Міністерству з надзвичайних ситуацій та Міністерству закордонних справ надати гуманітарну допомогу потерпілим районам України і Молдови, і в п`ятницю 1-го серпня автомобільний конвой із гуманітаркою відбув у потерпілі від повені реґіони. У складі вантажу – дизельні генератори, насоси, засоби дезінфекції.

У п`ятницю рішення про гуманітарну допомогу Україні прийняв також уряд Японії. Гуманітарний вантаж на суму в 110 тисяч доларів – намети, ковдри, фільтри для води – прибуде у київський аеропорт Бориспіль у перших числах серпня.

Про свою готовність допомогти українцям у зв`язку зі стихійним лихом заявили, крім того, ООН, Євросоюз, уряди Литви та Італії. Ще раніше посол США в Україні Вільям Тейлор повідомив, що шляхи надання допомоги Україні вивчають у Сполучених Штатах.

Напередодні, 30 серпня Міністерство закордонних справ України звернулося до низки міжнародних організацій та урядів держав з проханням надати технічну та гуманітарну допомогу західним районам України, постраждалим від небувалого паводка.

А тим часом український уряд на порядок збільшив компенсації жертвам лиха. Відтак, людям, які постраждали найбільше і залишилися зовсім без даху над головою, виплатять не 5, а 50 тисяч гривень авансу. Родини, чиї будинки після удару стихії потребують капітального ремонту, отримають 15 тисяч гривень, а ті, в кого повінь знищила майно, – по 5 тисяч. Як повідомила Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко, збільшення авансових платежів стало можливим завдяки змінам, внесеним у Держбюджет на позачерговій сесії парламенту у четвер. Тимошенко повідомила також, що у суботу буде скликано засідання Кабміну для якнайшвидшого перерахування коштів на місця:

«У суботу на засіданні уряду ми в пришвидшеному режимі складемо і затвердимо всі порядки витрачення грошей, які вчора були передбачені змінами до бюджету. Ми хочемо, щоб затримки не було навіть на одну добу. І тому ще раз хочу сказати, що уряд працював всю ніч, уесь день і буде працювати ще одну ніч».

Згідно з даними Міністерства з надзвичайних ситуацій, наразі на Заході України підтопленими досі залишаються понад 500 населених пунктів і понад дев`ять тисяч житлових будинків. За даними МНС, стихія забрала життя 30 людей.

XS
SM
MD
LG