Спеціальні потреби

Актуально

У США проходять лiтнi табори скаутiв-пластунiв

Літо пора відпусток і відпочинку. Кожен обирає де і як відпочивати відповідно до бюджету та власних уподобань. Члени української скаутської організації Пласт майже обов’язково відвідують літні табори. У Сполучених Штатах Пласт має три діючі літні оселі, які щороку приймають сотні пластунів. В одному з таких таборів у містечку Мідлфілд штату Огайо побував Зореслав Байдюк.


Оселю «Писаний камінь» пластова станиця Клівденда придбала у 1964-му році, насамперед для місцевих пластунів. Сьогодні на табори сюди приїжджають діти з різних куточків Америки. Від Чикаґо та Детройта, до Вашингтона та Філадельфії. Колись тут була ферма на якій нічого не змінювали. Адже, як розповідає голова таборової комісії Марко Бей, ідея Пласту полягає у вихованні молоді у дусі єднання з природою:

«Діти вчаться жити в природі. Ми хочемо, щоб це була примітивна оселя. Це не є оселя для відпочинку».

Протягом трьох тижнів хлопці та дівчата живуть у лісі. Новаки та новачки віком від шести до одинадцяти років живуть у примітивних приміщеннях. Старші юнаки та юначки від дванадцяти до вісімнадцяти років – у наметових таборах. За дітьми доглядають, вчать і виховують старші пластуни, як правило студентського віку. Перед тим як їм дозволяють стати провідниками вони проходять спеціальний вишкіл.

Маркіян Кузьмович вже кілька років приїжджає за тисячу кілометрів зі штату Род-Айленд. Ще вісім років тому Маркіян сам був юнаком у «Писаному камені» і вчився будувати браму при вході до табору. Тепер він передає набутий за роки членства у Пласті досвід молодшому поколінню:

«Щороку ми їх вчимо, як безпечно в'язати такі структури».

Будівництво брами – традиція, яка передається через покоління пластунів по всьому світі, під час якої хлопців та дівчат вчать співпрацювати з іншими.

Після двох тижнів таборування в оселю приїжджають батьки, для яких пластуни готують спеціальну мистецьку програму «День пластуна». Розвиток творчих здібностей – один з принципів виховання пластунів.

Пласт був створений у Західній Україні у 1911-му році, на зразок британських скаутів. На відміну від багатьох подібних організацій світу членом Пласту можна залишатися усе життя. Мешканець Чикаґо Андрій Дурбак у Пласті вже 50 років. Членами організації є вся його родина. Донька та син працюють вихователями. І пан Андрій цим пишається:

«Це мене дуже радує, тому що вони знаходять в цьому багато задоволення і роблять добро».

З такою думкою погоджується його донька Калина: «Я вірю, що Пласт нас навчить вірити в Бога і в Україну, допомагати іншим, слухати пластових законів і проводу».

Християнська мораль – один з ідеологічних принципів Пласту. Щонеділі під час таборів в оселі «Писаний камінь» відбувається Служба Божа. Організація не робить розмежування на релігії. Настоятель церкви святого Андрія у місті Парма, що в штаті Огайо, отець Ігор Касіян каже, що головною умовою є віра в Бога:

«Нашим завданням сьогодні є об’єднати всі християнські віросповідання в єдиний український рух, аби ми розуміли, що ми і християни, і українці, не залежно від того, чи ми католики, чи православні. Завданням церкви є дати основи християнської моралі. Аби діти виховувалися у християнському дусі, бо це є майбутнє і нашої української держави, і нашої української громади тут в Америці, і нашої церкви».

У США Пласт сформувався після Другої світової війни. Організація має лише одного оплачуваного працівника на всю країну. Всі вихователі та адміністрація працюють добровільно. Мета Пласту – сприяти всебічному патріотичному вихованню української молоді. Літні табори – кульмінація діяльності організації. Робота з молоддю триває протягом усього навчального року. Методом гри у суспільну організацію у юних пластунів розвивають дисципліну, активність та прагнення нести добро – якості необхідні майбутнім лідерам суспільства. А для дітей української діаспори Пласт став ще й місцем об’єднання навколо мови, культури та історії Батьківщини.

Марко Бей зазначає: «Стати звичайним громадянином Америки дуже легко. Вони б могли цілком перейти на англійську мову, якщо б хотіли. Але тоді вони б не мали чогось іншого, чогось спеціального, що їх відрізняє від їхніх друзів у щоденній школі. І вони це відчувають».

Саме за цим розумінням батьки приводять дітей у Пласт із самого дитинства. Для малюків віком до шести років у «Писаному камені» діє табір «Пташата», які проводять в оселі тиждень разом з батьками.

І якщо раніше до Пласту приходили діти попередніх хвиль імміграції, то останнім часом все більше новоприбулих іммігрантів записують своїх дітей у цю організацію. З майже двохсот дітей у «Писаному камені» цього літа приблизно чверть – діти новоприбулих.

Цього року, після багатьох років кампанії за міжнародне визнання, український Пласт прийняли до всесвітньої скаутської організації, чому раніше заважала відсутність власної держави.

Всі новини дня

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

"Окупанти готуються до провокацій. Тобто вони збираються організувати ядерне зараження. Вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну", – про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО.

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", - Міноборони України. Радбез ООН знову розглядає ситуацію на станції

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, знову розгляне Рада Безпеки ООН

Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) стверджує, що безпекова ситуація на Запорізькій атомній електростанції продовжує залишитися загрозливою не лише для України, а й для цілого світу.

"За нашою інформацією, окупанти готуються до провокацій", - про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО. За його словами, російські військові збираються організувати радіаційне зараження. Зокрема вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну.

"Для нас це не дивно. Ми знаємо їхні терористичні методи, як вони порушують норми правил ведення війни. Тому Україна до цього готова і ми зараз збираємо цю інформацію, аналізуємо її, і хочемо донести до всього світу", - пояснив він.

Про загрозу таких провокацій ГУР почав повідомляти наприкінці минулого тижня. За словами Черняка, розвідка бачила, що на ЗАЕС заїжджають вантажівки, і як "окупанти розвантажують певне майно".

"Також ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора", - додав представник ГУР МО. І наразі, за оцінкою ГУР МО, загроза провокацій з використанням ЗАЕС абсолютно не зникла.

Ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора
Андрій Черняк, представник ГУР МО

Черняк також додав, що дії, які вчиняє зараз Росія на Запорізькій атомній електростанції, є загрозою і мирному населенні України, "і взагалі це ядерний шантаж Європи і ядерний шантаж світу".

"Тому ми попереджаємо світову громадськість про те, що ядерна загроза теж поки що не зникла", - каже він.

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, розгляне на своєму засіданні Рада Безпеки ООН. Головним доповідачем буде генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Очікується, що він надасть оновлену інформацію щодо ситуації на ЗАЕС.

Ймовірно, він вже традиційно зверне увагу на те, що триваючі військові дії впливають на засади ядерної безпеки, до яких належать фізична цілісність і надійне зовнішнє джерело живлення. До цього МАГАТЕ неодноразово зазначало, що ситуація на ЗАЕС залишається небезпечною, особливо з огляду на посилену військову присутність у регіоні. Після свого візиту на ЗАЕС наприкінці березня Гроссі заявив, що "військова активність зростає в усьому цьому регіоні", який "переживає, можливо, більш небезпечну фазу з точки зору триваючого конфлікту".

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС

Також очікується, що у своєму виступі Гроссі згадає і про складну кадрову ситуацію на ЗАЕС і важкі умови праці для персоналу, що залишився, та їхніх сімей. У квітні МАГАТЕ визнавало, що більше третини персоналу, який обслуговував станцію до початку повномасштабного вторгнення, залишив небезпечний район. На місці залишається лише чверть обслуговуючого персоналу, що вже призвело до скорочення обсягів обслуговування ЗАЕС. Очікується, що під час виступу Гроссі також представить свою останню пропозицію щодо забезпечення безпеки найбільшої атомної електростанції в Європі.

Це вже буде четвертий брифінг Радбезу на цю тему. Попередні три скликалися за запитом Росії. Цього разу зустріч ініціювали Еквадор та Франція.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Більше

XS
SM
MD
LG