Спеціальні потреби

Актуально

Скiльки у США коштує виховати дитину?

Сполучені Штати – одна з небагатьох індустріальних країн, де існує порівняно високий рівень народжуваності. Тут у середньому на одну жінку приходиться більше, ніж дві дитини. В Україні, для порівняння, цей показник становить лише 1,2 дитини. І народжуваність у Сполучених Штатах продовжує зростати. Минулого року тут було встановлено новий рекорд народжуваності – чотири мільйони триста п’ятнадцять тисяч немовлят, що на п’ятнадцять тисяч більше попереднього рекорду, встановленого 1957 року. Діти, звичайно, безцінні. Але згідно з останніми підрахунками Міністерства сільського господарства, американська родина із середнім достатком витратить на дитину від її народження до закінчення середньої школи понад чверть мільйона доларів.

Чимало американців, коли вирішують поповнити родину, першим ділом йдуть не до лікаря, а до фінансового консультанта. Таким працює уродженка України Ольга Рижук. Вона каже, що перше, що вона радить родинам, які мріють про нащадків, - застрахувати власне життя. Як правило, в американців це питань не викликає. Інша справа, - додає вона, іммігрантські родини, в тому числі з України. «Не знаю чому, але люди вважають, що вони будуть жити вічно. Багато було випадків, коли люди потім жалкували, що вони цього не зробили».

Другий крок – медичне страхування для жінки. Перші витрати, каже Ольга, почнуться із візитів до лікаря:

«За перебування в лікарні треба плати десь 4-5 тисяч доларів. А лікарям треба заплатити окремо ще десь 5-6 тисяч доларів. І це за нормальну стандартну процедуру пологів. А якщо йдуть якісь ускладнення, то це коштуватиме дорожче. Таким чином ми нарахували до 20 тисяч доларів, які можуть коштувати вагітність і пологи».

Втім, за наявності гарного страхового полісу, про медичні витрати можна особливо не турбуватися. Так само молоді батьки можуть суттєво зекономити на речах для дитини. Все – від ліжка до одягу – можна купити на розпродажі. Також навіть заможні американці не гребують купувати речі, що вже були у використанні.

Родину Бік, що мешкають на околиці Вашингтона, можна зарахувати до категорії родин із достатком вище середнього. Вони отримали чимало iграшок вiд сiмей, в яких дiти старшi за їхнi. Також існують місцеві групи мам, які обмінюються та дешево продають речі для дітей.

Інша американська традиція – так звані «бейбі шауер». Молоді батьки реєструються на Інтернет-сторінці в дитячій крамниці, де самі обирають собі подарунки. А потім організують вечірку, куди гості приносять обрані ними подарунки. Справжні витрати починаються вже після народження дитини.

У Сполучених Штатах немає такого поняття як декретна відпустка. Жінки, як правило, працюють до самих пологів, а потім, за законом, їм дозволено взяти три місяці для нагляду за дитиною. Деякі компанії оплачують цю відпустку повністю чи частково, але не всі. Отже, втрата прибутку одного члена родини може стати першим серйозним ударом по бюджету родини.

Ольга Рижук каже, що чимало американських жінок, якщо чоловік заробляє достатньо, вирішують взагалі не працювати. А от жінки, що приїхали з України, на роль домогосподарки погоджуються рідко:

«І як я помітила в наших українських жінок, то вони завжди прагнуть працювати, незалежно від того, чи є в них чоловік, чи ні, який їх забезпечує, але вони завжди прагнуть йти на роботу».

Мами в родинi Бiк так само вирішила працювати, і в них за дитиною доглядає няня, але допомагають в цьому i родичi. Однак, як говорить Ольга, загалом бабусі та дідусі в Сполучених Штатах беруть мало участі у вихованні онуків:

«Вони переважно з’являються на якийсь свята і купують подарунки для дитини. А таку безпосередню участь у вихованні дитини вони не приймають, бо в них – своє життя, і вони не хочуть витрачати свій час на чиєсь інше життя, навіть якщо це твої рідні діти, онук чи онучка».

А от в родинах іммігрантів, якщо старше покоління живе поруч, - ситуація зовсім інша. Бік працює рієлтором з продажу нерухомості і чимало її клієнтів іммігрували до США нещодавно. За словами Ольги, вони завжди мають допомогу через родину. Це куди вони спочатку йдуть - ще до того як вони подумають найняти няню чи віддати дитину до садочку.

В середньому у США професійний догляд за дитиною до чотирьох років обійдеться від чотирьох з половиною до чотирнадцяти з половиною тисяч доларів на рік. Навіть, коли дитина вже пішла до школи, треба оплачувати опікуна, який доглядатиме за дитиною після уроків. Залишати маленьку дитину саму вдома у Сполучених Штатах карається законом. Навіть серед дітей у віці дванадцяти-чотирнадцяти років тільки третина коли небудь залишається без догляду дорослих.

Інша стаття витрат – відкладення грошей на вищу освіту – десь п’ятдесят-сто доларів на місяць. Американцям із середнім прибутком та вище краще не сподіватися на те, що їхня дитина виявиться генієм та її візьмуть до Гарварду безкоштовно. Як зазначає Ольга, стипендії на навчання мають жорсткі фінансові вимоги:

«Для американців, які дуже талановиті, та мають багато можливостей, вони як правило повинні платити багато грошей за ту ж саму освіту, що талановиті діти з інших країн можуть отримати безкоштовно».

І, звичайно, чимало грошей йде на проживання, харчування, транспорт, освіту, розваги, одяг та медичні витрати. Єдине, чим американські батьки можуть втішитися, окрім радощів материнства та батьківства, – зниження податкового тягаря. Ольга каже, що держава допомагає батькам, повертаючи податки. І як правило, ця сума складає кiлька тисяч доларів на дитину в рік.

Як Ольга, так і сiм`я Бік дають родинам, що планують заводити дітей одну пораду, - не поспішати та відкласти наперед достатню суму грошей. А ще, якщо це можливо, не слідувати прикладу американських родин та не соромитися просити про допомогу власних батьків та родичів.

Всі новини дня

Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього? Відео

1 квітня головування у Раді Безпеки Організації об’єднаних націй, ключовому органі, який відповідає за безпеку та дотримання миру в світі, перейде Росії. Своє повномасштабне вторгнення країна-агресорка розпочала у лютому минулого року, коли також головувала у Раді Безпеки.

МОК критикує Україну за рішення не дозволяти українцям змагатися з російськими спортсменами

Архівне фото. Президент Росії Володимир Путін тисне руку російському олімпійському чемпіону з фігурного катання Микиті Кацалапову (праворуч) після Зимової Олімпіади 2014 року в Сочі, Росія, у понеділок, 24 лютого 2014 року.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) виступив з критикою рішення України не допускати українських спортсменів до відбіркових змагань на Олімпіаду-2024 у Парижі, якщо їм доведеться змагатися з росіянами. На думку МОК, що це завдасть шкоди лише українському спорту та його спортсменам, повідомляє Reuters з посиланням на заяву МОК, видану у суботу.

Напередодні міністр уряду України Олег Немчинов заявив в ефірі телемарафону, що українські спортсмени братимуть участь лише у тих відбіркових турнірах на Олімпійські ігри в Парижі, де не буде росіян. А за порушення цього рішення відповідна федерація буде позбавлена статусу “національна”.

«Якщо таке рішення буде реалізовано, це лише зашкодить спільноті українських атлетів і жодним чином не вплине на війну, яку хоче зупинити світ і яку так різко засудив МОК», – цитує Reuters заяву олімпійського комітету.

«Через той факт, що, на жаль, у світі занадто багато воєн, збройних конфліктів і криз, майже на кожній олімпіаді спортсмени змагалися один з одним, незважаючи на те, що їхні країни перебувають у стані війни чи конфлікту", - заявляє МОК.

Як повідомляв Голос Америки, МOК захищає своє рішення повернути на Олімпіаду російських і білоруських спортсменів.

США також занепокоєні через можливість участі спортсменів з Білорусі та Росії в Олімпійських іграх, - заявляв речник Держдепу США Ведант Пател на брифінгу для преси у вівторок.

За інформацією президента України Володимира Зеленського, озвученою ним у лютого цього року, через війну Росії проти України загинули 228 українських спортсменів і тренерів. Про це Зеленський сказав у своєму зверненні до учасників саміту міністрів спорту держав-партнерів.

“Якби олімпійськими видами спорту були вбивства й ракетні удари, то ви знаєте, яка національна збірна взяла б перше місце. І не важливо, чи був би в цієї збірної її офіційний прапор – державний триколор. Російські терористи використовують різну символіку”, - сказав Зеленський, посилаючись на рішення МОК дозволити спортсменам з Білорусі та Росії виступати під нейтральним прапором.

Він також нагадав, що російські спортсмени не виступили із засудженням війни, розв’язаної їх державою: “Фактично немає такого засудження. Хіба поодинокі голоси, які швидко згасають”.

МОК запровадив санкції щодо Росії та Білорусі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року, але тепер виступає за повернення спортсменів на наступні Олімпійські ігри, що мають пройти в Парижі 2024 року.

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс. Відео

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в екселюзивному інтерв’ю Голосу Америки. За його словами, успіх України є в інтересах Європи, США та світу.

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:57 0:00

«Російський народ у своїй більшості підтримує агресивну війну Росії проти України і толерує вчинення звірств», - говорить керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

МВФ схвалив 15,6 млрд доларів США кредиту Україні – найбільшу допомогу для воюючої країни

Фото: REUTERS/Yuri Gripas/File Photo

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічну кредитну програму для України на суму 15,6 мільярдів доларів. Позика, як сказано у прес-релізі МВФ, надається за новою Програмою в рамках Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) для України як частина загального пакету підтримки обсягом 115 мільярдів доларів США для підтримки економіки країни на фоні боротьби з вторгненням Росії.

Перша заступниця директора-розпорядника МВФ Ґіта Ґопінат, заявила, що вторгнення Росії в Україну продовжує мати руйнівні економічні та соціальні наслідки.

«Економічна активність різко скоротилася минулого року, велика частина основних фондів країни була знищена, в той час як зростає бідність. Незважаючи на це, владі вдалося зберегти загальну макроекономічну та фінансову стабільність завдяки майстерній політиці та значній зовнішній підтримці», – наголосила висока представниця МВФ.

Рішення дозволяє негайну виплату близько 2,7 мільярда доларів США.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення МВФ

Президент України Володимир Зеленський сказав, що кредит МВФ є важливою допомогою у боротьбі з російською агресією.

Як він написав він у Twitter, «разом підтримуємо українську економіку. І йдемо вперед до перемоги!»

Міністр фінансів США Джанет Єллен, яка протягом минулого року активно наполягала на підтримці України з боку МВФ і у лютому 2023 року їзидла до Києва, заявила, що пакет допоможе українській державі продовжувати знадвати життєво важливі послуги, та тримати відкритими школи і лікарні, але також закладе основу для довгострокової реконструкції.

У своїй заяві від 21 березня, коли було оголошено про досягнення домовленості між Україною та МВФ, вона наголосила, що нові гроші від МВФ пізтримають також реформу урядування та зменшення ризику корупції. Вона наголосила, що США будуть підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно».

Термін допомоги розширено на випадок, якщо війна триватиме довше

Кредитна програма також включає додаткові гарантії від деяких членів МВФ на випадок, що війна триватиме і після середини 2024 року, термін, на який МВФ розраховував раніше.

«Якби конфлікт продовжився до 2025 року, це збільшило б фінансові потреби України зі 115 мільярдів доларів до приблизно 140 мільярдів доларів», - цитує Голос Америки керівника місії МВФ в Україні Ґевіна Ґрея.

Очікується, що слідом за схваленням цієї розширеної програми (EFF) надійде масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів і партнерів України для підтримки стабільності воюючої країни.

Це вперше пакет фінансування такого масштабу схвалюється МВФ для країни, що бере участь у масштабній війні, інформує Reuters.

За інформацією агентства, попередню довгострокову програму МВФ для України на 5 мільярдів доларів було скасовано в березні 2022 року, коли фонд надав 1,4 мільярда доларів екстреного фінансування. Також було надано ще 1,3 мільярда доларів у рамках ініціативи "подолання продовольчого шоку", яку започаткував МВФ, щоб, як повідомляв Голос Америки, допомогти країнам, що постраждали від війни Росії проти України.

За інформацію МВФ, у 2022 році економіка України скоротилася приблизно на 30 відсотків, значна частина основних фондів країни була знищена, а бідність зростає.

Більше

XS
SM
MD
LG