Спеціальні потреби

Препарат 'Ебератерон' дає надію хворим на рак простати


Група американських науковців закликає лікарів припинити перевіряти чоловіків, яким за 75 років на рак простати. Працівникі Центру контролю і профілактики захворювань США дійшли висновку, що у цій віковій категорії перевірка наносить більше шкоди, ніж приносить користі. Оскільки рак простати розвивається дуже повільно, ризики, пов'язані з лікуванням на ранній стадії, можуть бути більшими, ніж користь для здоров'я, кажуть вчені. А загалом у Сполучених Штатах щороку близько 200 тисяч американських чоловіків дізнаються, що у них – рак простати. Агресивне лікування може призвести до побічних ефектів, таких як імпотенція та проблеми з сечовим міхуром. Однак, нещодавно почалися випробування нового препарату, який дає надію чоловікам з гострою формою раку простати на видужання без негативних наслідків.

Рік тому Герб Гофман так сильно страждав від болю через гостру форму раку простати, що зовсім знесилився і ледве міг самотужки вставати з ліжка. Тож він почав приймати новий препарат «Ебератерон».

У 75% учасників дослідження нового препарату пухлини зменшилися, а очікувана тривалість життя – подвоїлася. У жовтні минулого року, перед тим, як Гофман почав приймати «Ебератерон», лікарі прогнозували йому не більше трьох місяців життя. Його дружина Гілда була приголомшена темпами одужання:

«Вже через тиждень він виглядав здоровішим, з’явився апетит. З того часу щодня він робив більше і більше».

Онкологи уже називають ці ліки значним проривом, адже допомагає хворим без жодних побічних ефектів. «Ебератерон» не лікує раку простати, але працює краще, ніж будь-які інші ліки, коли потрібно зменшити виробництво тестостерону.

Дослідник Онкологічного центру у Нью-Йорку Говард Шер каже:

«Рак простати живиться тестостероном. А ці ліки знижують рівень тестостерону до межі, якої не можуть досягти жодні інші ліки».

Наступним кроком повинно стати масштабне міжнародне дослідження. Лікарі також хочуть перевірити чи можливо збільшити статистику видужання якщо давати препарат на ранніх стадіях хвороби.

XS
SM
MD
LG