Спеціальні потреби

Актуально

Росія визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії

Ухвалення рішення про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії було настільки важливим для російських депутатів, що вони перервали для цього свої літні відпустки. У будинку Держдуми парламентарі мали можливість спостерігати виставку фотографій з зони російсько-грузинського конфлікту, де Грузія була представлена як агресор. Спікер Думи Борис Гризлов розповів журналістам, що усі політичні фракції були одноголосні у тому, щоб визнати незалежність двох регіонів. Експерти ж переконані, що така одноголосність не могла відбутись без згоди Кремля. Аналітик Центру Карнеґі у Москві Маша Ліпман зазначає:

«Я думаю, що їхнє рішення переважно є результатом волі Кремля. Якщо Кремль вирішив, що прийшов час визнати незалежність Південної Осетії та Абхазії, парламент це зробить».

Так і сталося – 447 із 450-ти депутатів Держдуми віддали свої голоси за. Голосування не зареєструвало нікого, хто б утримався чи проголосував проти. Обидва лідери сепаратистських регіонів Едуард Кокойти та Сергій Багапш були присутні на засіданні парламенту.

Едуард Кокойти зазначив: «Сьогодні, як Президент Південної Осетії від імені парламенту Південної Осетії, від імені народу я висловлюю вам вдячність».

А лідер Абхазії Сергій Багапш у своїх висловлюваннях був навіть більш радикальним:

«Ні Абхазія, ні Південна Осетія вже ніколи не будуть частиною Грузії».

Реакція Тбілісі була миттєвою. Президент Грузії Михаїл Саакашвілі зібрав надзвичайне засідання уряду на якому засудив рішення Російської Думи. За словами грузинського лідера, визнанням незалежності Південної Осетії та Абхазії Росія намагається виправдати окупацію російськими військами цих регіонів:

«Велика частина нашої території залишається окупованою Росією і виглядає на те, що Росія не збирається виводити свої війська. Більше того вони намагаються виправдати окупацію, яка була одним із завдань їхньої агресії».

Саакашвілі порівняв військову операцію Росії в Грузії з окупацією Сталіним Фінляндії, чи окупацією нацистами Європи. Такі дії не можна виправдати, вони є порушенням міжнародних норм і створюють небезпеку у світі, – заявив президент Грузії.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG