Спеціальні потреби

Росія визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії


Ухвалення рішення про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії було настільки важливим для російських депутатів, що вони перервали для цього свої літні відпустки. У будинку Держдуми парламентарі мали можливість спостерігати виставку фотографій з зони російсько-грузинського конфлікту, де Грузія була представлена як агресор. Спікер Думи Борис Гризлов розповів журналістам, що усі політичні фракції були одноголосні у тому, щоб визнати незалежність двох регіонів. Експерти ж переконані, що така одноголосність не могла відбутись без згоди Кремля. Аналітик Центру Карнеґі у Москві Маша Ліпман зазначає:

«Я думаю, що їхнє рішення переважно є результатом волі Кремля. Якщо Кремль вирішив, що прийшов час визнати незалежність Південної Осетії та Абхазії, парламент це зробить».

Так і сталося – 447 із 450-ти депутатів Держдуми віддали свої голоси за. Голосування не зареєструвало нікого, хто б утримався чи проголосував проти. Обидва лідери сепаратистських регіонів Едуард Кокойти та Сергій Багапш були присутні на засіданні парламенту.

Едуард Кокойти зазначив: «Сьогодні, як Президент Південної Осетії від імені парламенту Південної Осетії, від імені народу я висловлюю вам вдячність».

А лідер Абхазії Сергій Багапш у своїх висловлюваннях був навіть більш радикальним:

«Ні Абхазія, ні Південна Осетія вже ніколи не будуть частиною Грузії».

Реакція Тбілісі була миттєвою. Президент Грузії Михаїл Саакашвілі зібрав надзвичайне засідання уряду на якому засудив рішення Російської Думи. За словами грузинського лідера, визнанням незалежності Південної Осетії та Абхазії Росія намагається виправдати окупацію російськими військами цих регіонів:

«Велика частина нашої території залишається окупованою Росією і виглядає на те, що Росія не збирається виводити свої війська. Більше того вони намагаються виправдати окупацію, яка була одним із завдань їхньої агресії».

Саакашвілі порівняв військову операцію Росії в Грузії з окупацією Сталіним Фінляндії, чи окупацією нацистами Європи. Такі дії не можна виправдати, вони є порушенням міжнародних норм і створюють небезпеку у світі, – заявив президент Грузії.

XS
SM
MD
LG