Спеціальні потреби

Підтримка Грузії – один із пріоритетів Адміністрації США


Посол США у Грузії заявив про те, що американські військові кораблі з гуманітарною допомогою мають дістатися чорноморського портового міста Поті у середу. Наразі там перебувають російські війська.

У вівторок до Грузії прибула дружина кандидата від Республіканської партії Джона Маккейна Сінді Маккейн. Вона має заплановану зустріч з Президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі. Дружина кандидата у президенти США також планує відвідати поранених грузинських солдатів. А вже наступного тижня з наміром підтримати Грузію та оцінити ситуацію на місті до регіону прибуде віце-президент США Ричард Чейні.

Дослідник Центру стратегічних та міжнародних досліджень США Януш Бугайські каже, що для Адміністрації Буша підтримка Грузії та України була і є одним з найбільш пріоритетних завдань:

«Для Адміністрації Буша Грузія та Україна були своєрідним успіхом. Обидві країни мали демократичні революції, обидві країни будують демократичне суспільство і проводять демократичну політику. Були хорошими союзниками для Сполучених Штатів, брали участь у місіях США та НАТО. Тому для Чейні важливо засвідчити свою підтримку, територіальну непорушність і майбутнє стратегічне партнерство між Сполученими Штатами, Грузією і Україною».

У вівторок столичне видання «Вашингтон Пост» надрукувало редакційну статтю, у якій говорить про реальну відсутність міжнародних механізмів, якими можна було б зупинити Кремль від агресивних дій, які застосовує Москва проти малих країн сусідів. Російські війська досі перебувають на території Грузії тому, що Росія ще не виконала усіх своїх завдань, а саме знищити грузанську демократію та усунути від президентства Михаїла Саакашвілі – мовиться у статті.

США – пише «Вашингтон Пост» – окрім надання гуманітарної допомоги має запропонувати масовану допомогу, яка б врятувала Грузинську економіку від розвалу. Російська економіка, нагадує «Вашингтон Пост» також залежить від західних інвестицій та технологій. Західні інвестори уже почали забирати гроші з Росії рекордними з 1998-го року темпами. Але Путіну легко ці гроші компенсувати з кишень російських олігархів. Однак, якщо пов'язані з Кремлем компанії порушують грузинські та міжнародні норми на окупованих територіях, майно цих компаній на території США може, для прикладу, стати об'єктами конфіскації.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG