Спеціальні потреби

Тимошенко звинуватила Ющенка у руйнуванні коаліції


Є коаліція, чи нема – головне питання для української політики. Новий політичний сезон ще не стартував, а провідні українські політичні лідери вже встигли звинуватити один одного мало не у всіх гріхах. Секретаріат президента, який не так давно закидав Тимошенко зраду національних інтересів, тепер каже, що прем`єрка може бути причетна до підготовки імпічмента Президенту Ющенку. Тимошенко, у свою чергу каже, що робитиме все для збереження коаліції, однак твердить – її розвалює саме президент, мовляв, співробітники його секретаріату доводять Конституційному суду, що коаліції не існує:

«Зрозуміло, що Партія регіонів, тут нема ніяких сумнівів, руйнує демократичну коаліцію як може. Але те, що офіційний представник президента, пані Ставнійчук, під стенограму аргументувала, що демократичной коаліції немає, є ще одним свідченням того, що коаліцію розвалює сам президент».

Натомість Ющенко, який у середу зустрівся зі спікером Яценюком, каже, життєздатність коаліції має довести не суд, а сама коаліція, ухвалившли ті законопроекти, які записані в коаліційній угоді. Яким чином може голосувати коаліція, що має 225 депутатів – невідомо. Натомість Тимошенко каже, що люди Ющенка все ж дуже активні і щодо роботи Конституційного суду:

«Дуже неприємно, що конституційних суддів викликають до Секретаріату президента, примушують приймати рішення якомога швидше, дають їм вказівки. І коли такий розклад Конституційного суду, то, безумовно, велика загроза полягає в тому, що за сприяння президента і Партії регіонів буде прийняте рішення про те, що коаліції просто не існує».

Прогноз прем`єрки такий – її, звинувативши у зраді, хочуть звільнити, натомість створити нову коаліцію, із партією Регіонів:

«А те, що сьогодні оголосили готовність Президента України, Балоги і фракції створити коаліцію з Партією регіонів, безумовно для мене дуже неприємна новина».

До речі, саме про це Тимошенко раніше казала і своїм соратникам. Втім, не виключено, що і вона сама зможе домовитися з регіоналами про нову коаліцію – принаймні так кажуть політологи. Тоді вона залишиться прем`єром аж до фінішу, тобто до президентських виборів. Парламент розпочинає свою роботу 2 вересня, і експерти очікують, що сесія у середу може бути сесією чергових серйозних змін на політичній мапі країни.

XS
SM
MD
LG