Спеціальні потреби

Американський корабель у Криму зустріли пікетами


Пікетами і демонстраціями зустріли корабель ВМФ США Даллас у севастопольському порту. Такий прийом йому організували близько 200 активістів лівих і проросійських політичних сил Криму. Вони обіцяють влаштувати постійний пікет причалу. Для підтримки порядку у порт викликали декілька деятків правоохоронців.

Корабель берегової охорони пришвартувався в морському порту міста на шляху із грузинського порту Батумі, куди доставив гуманітарний вантаж. Як стверджують, судно пришвартувалось на запрошення української влади. На його борту – понад 150 моряків. З міркувань безпеки вони поки що не наважуються зійти на берег. Командування корабля домовляється із місцевою владою про надання декількох автобусів для проведення екскурсії містом.

Ситуацією зацікавився і лідер найбільшої парламентської опозиційної партії – Віктор Янукович. Він ставить під сумнів законність заходу військового судна під американським прапором в український порт. Мовляв, не відомо, чи має той необхідні дозволи. Пан Янукович заявив, що проситиме Верховну Раду розібратися у ситуації. Чи дотримані усі формальності для перебування іноземних військових підрозділів на території України. Раніше незадоволення перебуванням американського флоту висловлювало керівництво Російської Федерації.

Тим часом на Яворівському загальновійськовому полігоні на Львівщині, розпочалися українсько-американські командно-штабні навчання із «Репід Трайдент – Швидкий тризуб». Як повідомляє Міноборони, його мета – підготовка штабів та підрозділів до спільних дій у складі багатонаціональних сил в операціях з підтримання миру. У навчаннях бере участь майже тисяча військових з 18 країн. У програмі не передбачено стрільб або використання вибухових речовин.

XS
SM
MD
LG