Спеціальні потреби

Актуально

Андрій Ілларіонов: Кризи на фондовому ринку США не існуєПричини та наслідки економічної кризи у США прокоментував колишній економічний радник Президента Росії Володимира Путіна та колишній представник Росії у Великій вісімці Андрій Ілларіонов. Експерт вашингтонського Інституту Катона та директор Інституту економічного аналізу у Москві Ілларіонов заперечив саме існування кризи на фондовому ринку США:

«З початку цього року американський ринок знизився на 13-14%, що не є смертельним. Це – певні коливання фондового ринку, які відбуваються регулярно. Але якщо порівняти падіння американського фондового ринку на 4% за останні 45 днів із падінням російського фондового ринку за той же період більше ніж на 50% то останній, звичайно, переживає кризу».

Серед причин кризових явищ в американській економіці, насамперед на ринку іпотечного кредитування, Андрій Ілларіонов назвав дві основні:

«Перша пов’язана з тим, що зміни у регулюванні призвели до того, що кредити надавали, серед іншого, особам сумнівної фінансової стійкості».

Друга причина – це саме існування гігантів іпотечного кредитування «Фенні Мей» та «Фредді Мак», які були створені ще за часів Великої депресії. За своєю структурою вони є приватними корпораціями із державною підтримкою. Ілларіонов порівняв їх з такими компаніями як «Газпром» чи «Нафтогаз-Україна»:

«Такий проміжний стан і робить подібні організації – не важливо у Сполучених Штатах Америки чи в інших країнах – предметом безвідповідальної поведінки. Ризикувати вони можуть як приватні компанії, але ризикують вони не власними активами, не своїм положенням, не позиченими коштами кредиторів, а по суті публічними зобов’язаннями. Тому питання було не в тому, чи рухне ця система, а коли вона рухне?»

План порятунку американської економіки, запропонований Адміністрацією Буша, на думку експерта, може тільки поглибити існуючу проблему:

«Методи, які зараз демонструє американська влада, – це методи, які не зменшують державного втручання в ринкову економіку, а збільшують його».

Водночас цей план може призвести до зміни американської моделі економіки:

«Кроки, які ми зараз обговорюємо, переводять бастіон англосаксонського капіталізму практично в обійми континентальних держав, таких як Франція, Німеччина, Італія, що в принципі потенційно веде до радикальних змін самої моделі».

Експерт вважає, що особливо небезпечним можуть стати методи, запропоновані відносно приватної страхової компанії АІҐ:

«Насправді це дійсно націоналізація значної частини фінансового сектора. А фінансовий сектор є одним із найважливіших, якщо не найважливішим сектором американської економіки».

До того ж значно зросте державний борг США. За оцінками експерта, він становитиме приблизно п’ять трильйонів доларів:

«Від країни із відносно низьким рівнем зовнішньої заборгованості, якою США були зовсім нещодавно, Сполучені Штати переходять до групи розвинутих країн із найбільшою заборгованістю – таких як Італія та Японія».

Втім, Ілларіонов зазначає, що за відповідальної фіскальної політики майбутніх адміністрацій негативних наслідків високої заборгованості у довготерміновій перспективі можливо уникнути:

«Після війни за незалежність, після громадянської війни, після Першої світової війни, після Другої світової війни борги зростали дуже суттєво, але потім відповідальна фіскальна політика цілого ряду адміністрацій суттєво скорочувала розміри боргу, а інколи зводила їх до нуля».

Всі новини дня

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Дві гуманітарні організації були обстріляні у Донецьку – речник ООН

Власниця зруйнованої квартири збирає свої речі в житловому будинку, який постраждав від обстрілу під війни Росії проти Україн. Донецьк, що на підконтрольній Росії території України, 6 грудня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Щонайменше дві гуманітарні неурядові організації були вражені під час атак на місто Донецьк, люди в будівлях не пострадждали, але одна людина була вбита поруч з будинком і одна поранена, речник ООН повідомив журналістам.

Під час щоденного брифінгу у четвер, 8 грудня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив про напад у підконтрольній Росії частині Донецька, який стався цього тижня.

«Наші колеги з гуманітарних організацій повідомили нам, що офіси щонайменше двох гуманітарних неурядових організацій були вражені під час атак на місто Донецьк, у частині країни, яка зараз знаходиться під контролем Росії. Ці інциденти відбулися 5 і 6 грудня, і в одну з будівель двічі вдарили два дні поспіль», – сказав Дюжаррік під час брифінгу, повідомляє кореспондентка англомовної редакції «Голосу Америки».

Як зазначив представник ООН, за словами працівників гуманітарних організацій, внаслідок обстрілів постраждали не лише об’єкти, які зазвичай використовуються для роздачі допомоги, але й транспортні засоби організацій, які там перебували.

«Співробітники гуманітарної допомоги були на місці та готували пакунки з допомогою для роздачі, коли обстріляли будівлі. Всередині будівель ніхто не постраждав, але за їхніми межами атаки призвели до загибелі принаймні одного мирного жителя та ще одного поранено», – сказав речник ООН.

Посилаючись на колег, він наголосив, що «міжнародне гуманітарне право чітко говорить про те, що атаки ніколи не повинні бути спрямовані на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру, і необхідно вживати постійних заходів, щоб оминати їх».

Відповідаючи на питання про те, чи відомо, хто вчинив обстріл, Дюжаррік сказав, що органзація не має «ні повноважень, ні присутності, ні можливості» проводити розслідування. Він також не назвав самі гуманітарні організації, чиї приміщення постраждали від обстрілів. «Незважаючи на це, ми знаємо результат», – додав речник ООН.

Як повідомили ЗМІ на підконтрольній Росії території Донбасу, українські сили з установок «Град» у ці дні проводили обстріли Київського та Куйбишівського районів Донецька, в результаті яких загинуло шестеро людей.

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культри та інформації України заявив 6 грудня, що російській війська «вкотре обстріляли Донецьк і звинуватили Україну».

«6 грудня окупаційна влада Донецька заявила, що ЗСУ обстріляли місто та вбили шістьох людей. Але це – неправда», – мовиться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

«Якщо звернути увагу на розташування місць прильотів, стає очевидним, що запуски відбувалися з окупованої території. ЗСУ аж ніяк не могли завдати такого удару зі своїх позицій. Адже тоді снаряду довелося би розвертатися на 180 градусів у повітрі, а це – неможливо», – мовиться у повідомленні.

«Голос Америки» не може незалежно перевірити цю інформацію.

За даними ООН, через війну понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями, з них 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні та понад 7,8 мільйона біженців, зареєстрованих по всій Європі.

Згідно зі звітом УВКПЛ ООН з прав людини, з початку вторнення Росії станом на 6 грудня в Україні постраждала 17 181 особа з числа цивільного населення, 6 702 цивільних було вбито, але представники організації кажуть, що «реальні втрати набагато більші».

Минулого місяця заступниця речника ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомила, що з лютого 2022 року «працівники гуманітарних організацій надали критично важливу допомогу та послуги захисту приблизно 13,5 мільйонам людей у всіх регіонах України».

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

«Ти можеш вважати себе ким завгодно, але якщо Збройні Сили України не стримають ворога, ти будеш ніким», – Сергій Притула, засновник благодійного фонду Сергія Притули. Повне інтервʼю з Сергієм Притулою дивіться згодом на YouTube Голосу Америки Українською чи на нашому сайті.

Більше

XS
SM
MD
LG