Спеціальні потреби

Українськi моряки – далi в руках сомалiйських пiратiв


Сомалійські пірати продовжують утримувати судно Фаiна, серед членів екіпажу якого декілька українських громадян. В той же час МЗС України не має достовірної інформації про кількість заручників і умови звільнення корабля і вантажу. В МЗС навiть немає даних про те, скільки саме українців попали в полон i де саме знаходиться судно. Вчора повiдомлялось, що судно викрали у прибережних водах Кенiї.

Послуговуються повідомленнями інформаційних агенцiй про те, що членів екіпажу утримують на борту і поки що їм не загрожує небезпека. Однак напряму зв`язатися із заручниками, МЗС поки що не вдалося.

МЗС також не підтверджує громадянство одного із членів екіпажу, який помер напередодні від гіпертонічного кризу. Мас-медіа стверджують, що це капітан судна – громадянин Росії.

Водночас інформаційні агенції подають суперечливу інформцію про викуп, який пірати начебто вимагають за звільнення вантажу і заручників. Спочатку називали суму 35 мільйонів доларів. Згодом, її знизили до 5 мільйонів. Мовляв, зважаючи на те, що захоплене судно не американське. Проте у понеділок пірати збільшили вимоги і нині просять 20 мільйонів доларів. Український МЗС жодних переговорів про викуп із піратами не веде.

Значна сума викупу може бути пов`язана із вантажем Фаіни. На кораблі – 33 танки а також гранатомети та інша стрілецька зброя. Її везли з України до Кенії. Уряд цієї країни придбав озброєння для своєї армії. Це підтвердило міністерство оборони України. За словами керівника відомства, Юрія Єханурова, зброя продавалася державною компанією «Укрспецекспорт» відповідно до міжнародних угод.

Нині судно оточили принаймні три військових кораблі, зокрема й американський. Вони розташувалися за декілька сот метрів і слідкують, щоб пірати не почали вивантажувати зброю на берег. Військові поки що не роблять спроб звільнення судна або заручників. Росія надіслала у зону свій бойовий корабель – адже серед захоплених є i її громадяни.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG