Спеціальні потреби

Блок Юлiї Тимошенко виконав ультиматум Ющенка


Блок Юлiї Тимошенко виконав ультиматум глави держави і скасував закони, які спричинили розвал демократичної коаліції. Проте президент ставить нові вимоги та погрожує уже сьогодні розпустити Верховну Раду.

Мертва коаліція ожила. У четвер на електронному табло Верховної Ради раз-по-раз висвічувалась цифра 226 – фракції БЮТ і НУНС знову голосували разом.

Напередодні, у вечірньому ефірі 5-го каналу, Юлія Тимошенко зробила сенсаційну заяву: пообіцяла, йдучи назустріч президенту, скасувати закони, прийняті 2 вересня спільно з Партією реґіонів. Як вона заявила, хоч незгодна з ультиматумами глави держави, проте приймає їх заради України. Своє слово бютівці дотримали і сумлінно натисли на кнопки. А відтак 5 законів, які не подобались президенту, парламент «зарубав». Це - законопроекти про державну службу, про СБУ, про Конституційний Суд, про тимчасові слідчі комісії та про Кабінет Міністрів України.

«Коаліційний результат відновлений», – задоволено констатував результати спільного голосування БЮТ і НУНС спікер Арсеній Яценюк. Скасування законів, які розвалили демократичну більшість, може стати першим кроком до її відродження, -- заявив голова Верховної Ради і оголосив про початок нових коаліційних переговорів. Як очікується, оновлену коаліцію можуть створити три фракції – БЮТ, НУНС і Блок Литвина. Проте не виключено і повернення до старого формату у складі Блоку Тимошенко і Нашої України-Народної самооборони.

«Регіонали» таким поворотом подій розчаровані. Вони вже заявили, що не вірять в одностайне скасування БЮТом і НУНСом антипрезидентських законів, і зажадали перевірки електронної системи «Рада» на предмет можливих махінацій. А один зі «стовпів» Партії регіонів удався навіть до оргвисновків. Про свій вихід із біло-синього табору заявив Тарас Чорновіл. Свій вчинок він пояснив незгодою з діями керівництва, яке, як він сказав, «кинуло БЮТ» і не вело з ним коаліційних переговорів. Партія регіонів пропустила шанс створити надпотужну коаліцію, – заявив журналістам народний депутат.

Як виглядає, примирення БЮТ і НУНС не вельми потішило й самого президента. «Здавалось би, має бути задоволення», – сказав Віктор Ющенко, коментуючи виконання поставлених ним ультиматумів. Проте за його словами, немає гарантії, що «роман на стороні завершився» і що скасовані закони за кілька днів не будуть ухвалені знову.

На прес-конференції у Львові Ющенко нагадав Тимошенко про ще один «боржок» – спільну резолюцію по Грузії. Він також висунув вимогу підтвердити створення нової коаліції на папері. Якщо ні – вже сьогодні розпустить парламент:

«Я дав можливість, щоб політичні сили провели відповідні консультації, переговори і могли заявити в найшвидший час про готовність формувати коаліцію. Якщо такої заяви не буде зроблено, я використаю своє конституційне право».

Нагадаємо: у п`ятницю 3 жовтня добігає кінця місячний термін, визначений Конституцією на створення нової коаліції. Після цього президент здобуває право розпустити Верховну Раду та оголосити дострокові парламентські вибори.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG