Спеціальні потреби

Падiння на свiтових ринках продовжується


Американські та aзійські ринки у вівторок продовжили свої падіння, в той час як на європейських фондових біржах спостерігалися змішані показники. Уряди європейських країн, кожен окремо намагається врятувати економічну ситуацію в своїй країні, не зумівши домовитись щодо єдиного для всього ЄС плану виходу з кризи.


переглянути сюжет
Донедавна візитна картка фінансової могутності Сполучених Штатів – Волл Стріт, перетворилася на головного експортера кризових явищ у світі, і спричиняє паніку на ринках. Як говорить аналiтик видання Волл Стрiт Джорнал Деніс Берман, «спочатку ми думали, що це суто американська криза, але це, очевидно, не так i багато хто злий на Сполучені Штати, бо ми і справді принесли світу багато фінансових проблем».

Зараз поширюється страх, що фінансовий ринок США продовжуватиме своє падiння і дальше потягне за собою ринки інших країн. Президент Буш, який нещодавно підписав багато-мільярдний план порятунку економіки країни, закликив інвесторів набратися терпіння. «Потрібен певний час, щоб план почав діяти», - сказав вiн.

Тим часом міністр економіки США Генрi Полсон намагається пришвидшити процеси. Він призначив тридцяти п’ятирічного Ніла Кашкарі, у минулому одного з директорів компанії Ґолдмен Сакс, очолити Комісію з нагляду за виконанням урядового плану. Полсон, сам в колишньому топ-менеджер Ґолдмен Сакс, каже, що наймає найкращих фахівців на ринку, щоб реалізувати програму допомоги у найефективніший спосіб та найкоротші терміни.

Колишній успішний фінансист, а тепер мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ, виступаючи у Лондоні сказав, що найбільшою проблемою сьогодні є небажання банків брати на себе навіть найменші ризики і повне припинення ними кредитування своїх клієнтів:

«Ринок акцій - це одна річ, а кредитний ринок - це зовсім інше. І проблема не в тому, що акції знецінюються. Це лише наслідок падіння всієї банківської системи, коли банки не хочуть позичати вам, мені і різним бізнесам гроші».

Відсутність кредитів сповільнює всі процеси на ринку. Від того, що у людей немає достатньо готівки, щоб купити побутову техніку чи авто, до того, що бізнеси не можуть знайти необхідних інвестицій для свого розвитку. Втім, банки хочуть перечекати небезпечний період. Як каже аналiтик Берман, виникло зачароване коло:

«Ви можете відчути цей страх. Ніхто нікому вже не довіряє. Банки не позичають іншим банкам, ніхто не хоче давати кредити людям, а люди бояться нести гроші в банк».

Ті, чий бізнес залежав від короткотермінових кредитів – постраждали першими.

Так наприклад Джо Префер, після 66-ти років у бізнесі - змушений закрити свій автосалон у штатi Нью-Джерсi. «Гроші просто неможливо ніде взяти – з жодного джерела і крапка», - сказав вiн.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG