Спеціальні потреби

Актуально

Маккейн і Обама провели чергові дебати

Кандидати у президенти США від Республіканської та Демократичної партій Джон Маккейн та Барак Обама провели чергові теледебати. Годину вони говорили про економіку, півгодини - про зовнішню політику, в контексті якої знову згадувалася Україна.

Як і під час перших дебатів 26-го вересня Маккейн, коли мова зайшла про Росію, згадав про Україну.

«Як я казав уже раніше, не випускайте з поля зору Україну, бо саме її зараз взяв на приціл Володимир Путін та ті, хто прагне відновити Радянський Союз. Нам треба морально підтримати Грузію. Нам треба морально підтримати Україну. Нам треба лобіювати їх членство в НАТО».

Говорячи про російсько-грузинський конфлікт, Маккейн зазначив, що росіяни повинні зрозуміти, що за таку повідінку їм треба заплатити ціну.

Втім Маккейн також сказав, чому захист України і Грузії в інтересах США.

«Звісно, енергоносії - дуже великий фактор. І Грузія, і Україна - транзитні коридори для цих енергоносіїв в Європу. І це серед причин, чому це заторкує наші інтереси».

Обама прямо не згадував про Україну, однак підкреслив, що державам у сфері впливу Росії потрібна не лише моральна, але також фінансова та інші конкретні види підтримки.

В ході дебатів, де приблизно половину запитань ставив модератор і другу - аудиторія, також пролунало запитання про те, чи Росія сьогодні знову є тією «імперією зла», про яку у 1980-их роках говорив президент Рональд Рейґан.

Барак Обама на це відповів, що хоч у Росії погані риси поведінки, її не слід ототожнювати зі старим Радянським Союзом. Все ж він підкреслив, що там спостерігаються «націоналістичні імпульси», які, на його погляд, вкрай небезпечні.

Джон МакКейн прямої відповіді не дав. Він лише сказав, що якби його відповідь була схвальною, це означало б, що США знову розпалювали «холодну війну». А якби відповідь була протилежною, додав він, це означало б, що Америка закриває очі на поведінку Росії. Все ж він підкреслив, що Росія повинна зрозуміти, що зі Сполученими Штатами вона має справу з країною, яка рішуче і послідовно захищатиме як свої інтереси, так і інтереси інших держав.

Втім для американців у фокусі дебатів стояла економіка та їх особисте благополоччя. Від сенатора МакКейна вони з цього приводу почули, що він, в разі обання президентом, покладе край жадобі та ескцесам, які панували як у Вашингтоні, так і на Волл-Стріт. Він також пообіцяв, що зробить країну енергетично незалежною та доручуть уряду переглянути іпотечні кредити тих американців, які через нинішню економічну кризу можуть втратити дах над головою.

Обама у свою чергу сказав, що через десять років припинить залежність США від імпортованої нафти, впровадженням альтернативних видів енергію створить нові робочі місця та прідилить належну увагу проблемі охорони здоров`я країни та соціальному захисту її громадян. Він також назвав нинішню кризу прямим наслідком восьми років політики Джорджа Буша, яку, як сказав він, підтримував Маккейн.

Обидва кандидати по-своєму пояснювали, як вони профінансують свої ініціативи без підвищення податків середньому класу.

Між тим, згідно з останніми всенаціональними опитуваннями громадської думки, Обама зараз випереджає МакКейна. Одне опитування дає йому восьми-відсоткову перевагу, друге - три-відсоткову.

Вибори відбудуться 4-го листопада.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG