Спеціальні потреби

Нобелівську премію миру отримав Ахтісаарі


Цьогорічну Нобелівську премію миру присуджено колишньому президенту Фінляндії Марті Ахтісаарі. Норвезький комітет визнав його за зусилля у побудові миру у світі. Він був посередником у конфліктах на різних континентах планети – в Африці, Азії, Європі та Близькому Сході.

Марті Ахтісаарі за своє життя зробив багато добрих справ, але достойною Нобелівської нагороди визнано справу пошуку миру у світі. Він почав свою кар’єру як шкільний учитель. 1965 року поступив на дипломатичну службу. Двадцять років Ахтісаарі працював поза межами Фінляндії. У 1994 році Марті Ахтісаарі переміг на виборах президента Фінляндії, і пропрацював на цій посаді до 2000 року. Він вирішив не балотуватись на наступний термін, щоб присвятити більше часу миротворчій місії і розв’язанню міжнародних конфліктів.

Ахтісаарі уже кілька разів потрапляв у списки номінантів Нобелівської премії миру за його роль миротворця. У 2005 році за його допомогою був завершений конфлікт в Індонезії, який тривав понад 140 років. Переговори між індонезійським урядом та сепаратистським рухом у провінції Ачех, які проводили у Фінляндії, завершились підписанням мирного договору. Ахтісаарі також був чільним представником ООН на переговорах ц справі Косово.

Сам 71-річний Марті Ахтісаарі сказав, що приємно вражений рішенням Нобелівського Комітету, адже на премію миру цього року претендувало 197 кандидатів.

Відео

Життя "рок-зірки" Рут Бейдер Гінзбург. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00
XS
SM
MD
LG