Спеціальні потреби

Ситуація на світових біржах починає поліпшуватися


На біржах багатьох країн світу продовжується зростання вартості цінних паперів. Для прикладу, у Токіо ціни на акції стрибнули на 14 відсотків, найбільше одноденне зростання за останні 60 років.

Біржі багатьох країн, як і американський Вол- Стріт вітають гарні новини. Президент Буш оголосив про ще один крок уряду, який має за мету подолати наслідки кредитної кризи. Він включає використання сотень мільрядів доларів платників податків на викуп часток приватних банків.

Загалом фондовий ринок продовжує штормити. Але якщо минулого тижня хвиля переважно йшля вниз, то у понеділок Нью-йоркська фондова біржа зробила рекордний за останні 76 років стрибок у гору - на 936 пунктів. Це сталося після того, як президент Буш оголосив план використати 250 мільярдів доларів із загальної суми у 700 мільярдів, виділеної на порятунок економіки, на прямий викуп часток принаймні дев`яти найбільших приватних банків.

«Новий капітал допоможе оздоровленим банкам продовжувати видавати кредити бізнесам та споживачам. Це - важливий коротко-строковий захід із забезпечення життєвої стійкості американської банківської системи», - сказав президент.

Також Федеральна корпорація страхування депозитів надасть тимчасове страхування на міжбанківські кредити. Частково цей план базуєтсья на пропозиції європейських лідерів із надання двох трильйонів доларів на захист їхніх банків та погашення нових банківських боргів до кінця року.

XS
SM
MD
LG