Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко пропонує створення мегакоаліції

Юлія Тимошенко запропонувала рецепт порятунку України від світової фінансової кризи – створення мегакоаліції в парламенті. Пропозиція прем`єр-міністра, однак, не знайшла підтримки у більшості політичних сил, представлених у Верховній Раді.

Усі без винятку гуртуйсь перед лицем світової фінансової кризи! З таким закликом звернулася до українського політикуму Юлія Тимошенко. У недільному телезверненні 19 жовтня прем`єрка анонсувала новий проект парламентської мегакоаліції «без огляду на прапори, ідеології та переконання». А у понеділок 20 жовтня заходилася реалізувати ідею на скликаному засіданні лідерів усіх фракцій. Щоправда, на запрошення відгукнулися тільки 2 з 5 фракцій, представлених у парламенті.

Спільно рятувати Україну від глобальних економічних потрясінь зголосилися представники БЮТу і Комуністичної партії, а також окремі депутати від фракції НУНС. Натомість проект створення мегакоаліції проігнорували Партія регіонів, Блок Литвина і президентська частина Нашої України-Народної самооборони.

Утім, Юлія Тимошенко не полишає надій на те, що консолідація відбудеться. Заради єднання усіх парламентських сил лідерка БЮТ запропонувала навіть переформатувати уряд, помінявши своїх міністрів на представників різних фракцій. Більше того – Тимошенко згодна на те, щоб нова коаліція подавала нового прем`єра:

«Те, що сьогодні я запропонувала дати нормальних фахівців від кожної фракції, найкращих в Україні, які можуть нормально працювати в уряді, забезпечуючи консолідацію парламенту – для цього це робиться, я не мала на увазі, що міністри в уряді десь недопрацьовують. Міністри в уряді працюють чітко, злагоджено і професійно. І створювати заміни в уряді потрібно тільки для того, щоб відбулася консолідація в парламенті і щоб фракції відчували свою причетність, участь, активну дію по запобіганню світової фінансової кризи в Україні... Що стосується посади прем`єр-міністра – якщо нова коаліція, будь-яка, яка буде створена в парламенті, запропонує кандидатуру, все буде відбуватися по Конституції, тут абсолютно очевидно».

Свою позицію Тимошенко пообіцяла відстоювати на засіданні Ради з нацбезпеки і оборони у понеділок. Проте, як виглядає, її голос там залишиться у меншості. Про своє неприйняття ініціативи прем`єрки заявили на Банковій. Як дав зрозуміти президент, рятівників України від світової фінансової кризи слід шукати в РНБО, а не в Кабміні. Ідею ж мегакоаліції Віктор Ющенко назвав «недоречною». Слова глави держави зацитувала речниця Ірина Ванникова:

«Віктор Ющенко зауважив, що в умовах економічної нестабільності розглядає РНБО ключовим координаційним органом, який має швидко і якісно формулювати відповіді на кризові виклики. На його думку, ініціатива прем`єр-міністра щодо створення так званої коаліції захисту від світової фінансової кризи у цих умовах є недоречною».

Ще відвертіше висловився очільник президентського секретаріату Віктор Балога. У коментарі, оприлюдненому прес-службою президента, Балога назвав ідею Тимошенко – «черговою політтехнологічною, шулерською розробкою БЮТу».

Інші опоненти прем`єрки, Партія регіонів, такої ж думки. В оприлюдненій сьогодні заяві регіонали нагадали: ще минулого тижня Тимошенко запевняла громадян, що ніякої кризи в Україні немає. Отож її нинішня пропозиція створити широку коаліцію, щоб боротися з фінансовою кризою, зумовлена прагненням Тимошенко залишитися при владі, – вважають біло-сині. «Тримається за прем`єрське крісло, як п`яний за стовпа», -- мовиться в документі, поширеному прес-службою Партії регіонів.

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG