Спеціальні потреби

Обама продовжує порівнювати Маккейна з Бушем


У штатах, які на минулих виборах проголосували за Джорджа Буша і які можуть визначити результат цьогорічних виборів, кандидат у президенти від демократів Барак Обама все частіше порівнює свого суперника Джона Маккейна з нинішнім президентом.

До завершення боротьби за Білий дім, яка тривала рекордні майже два роки і коштувала обом партіям понад мільярд доларів, залишається тиждень. Протягом останніх днів Обама виступав перед виборцями у Неваді, Нью-Мексико та Колорадо – всі ці штати чотири роки тому проголосували за Джорджа Буша.

І хоч за даними останніх опитувань, Барак Обама випереджає свого опонента у середньому на сім відсотків по всій країні, результат голосування у США можуть визначити кілька штатів. Один з них – Колорадо, де Обама ніби має вісім відсотків переваги над Маккейном, однак це ще далеко не означає, що уподобання виборців в день голосування будуть такими же. Щоб консолідувати свою перевагу, Обама відверто називає Маккейна «реплікою президента Буша».

«Лише цього ранку сенатор Маккейн заявив, що він з президентом Бушем має схожу філософію. Ви чуєте, Колорадо, нарешті Джон Маккейн говорить з нами відверто».

Щоправда ці слова Маккейна були вирвані з контексту – напередодні сенатор виступив у програмі «Зустріч з пресою».

«Чи я поділяю погляди Республіканської партії? Звичайно. Однак, я мав сміливість і не погоджуватись зі своєю партією. Не тільки з президентом Бушем, але і з іншими. І мої шрами можуть це довести».

Сенатор Маккейн за останні вісім років проголосував у дев’яносто відсотках випадків так само, як президент Буш. Щоправда пару днів тому Джордж Буш повернув йому борг, достроково проголосувавши за Джона Маккейна.

Джордж Буш – не єдиний, хто має право віддати свій голос, не чекаючи четвертого листопада. Загалом же достроково проголосувати можуть виборці у тридцяти одному штаті. І обидва кандидати заохочують своїх прихильників не чекати дня виборів і проголосувати негайно. Експерти передбачають, цього року правом дострокового голосування скористаються рекордні понад тридцять відсотків виборців.

Хоча на мітингу Обами у Колорадо зібралось нечувана кількість прихильників - понад сто тисяч, навіть тут деякі групи висловлюють занепокоєння стосовно того, що якщо на виборах переможе Обама, то Демократи захоплять всю владу у Вашингтоні – контролюватимуть президентську посаду і обидві палати Конгресу. Про небезпеку приходу, як він сказав, трьохголового дракона, зауважив під час мітингу в Айові і сенатор Маккейн.

«Якщо Вашингтоном заволодіє трійка Обама-Рід-Пелосі (лідери демократів в Сенаті та Палаті представників), друзі ми у халепі. Тримайтесь міцно за свої гаманці».

Це занепокоєння підтверджує і нещодавно проведене каналом ABC спільно з «Вашингтон пост» опитування – від третини до сорока трьох відсотків американців вважають неприпустимим у країні однопартійне правління.

XS
SM
MD
LG