Спеціальні потреби

Верховна Рада зробила перший анти-кризовий крок


Український парламент в останній день напередодні засідання Міжнародного валютного фонду схвалив таки законопроект, який є необхідною умовою для отримання Україною кредиту у розмірі 16 з половиною мільярдів доларів. Однак гроші на вибори парламент досі не виділив.

Без кредиту Міжнародного валютного фонду в Україні прискориться інфляція і країна опиниться на межі дефолту – про це сьогодні зранку говорив глава Нацбанку Володимир Стельмах. Однак, отримання цього кредиту могли зірвати українські депутати, адже вчора парламент таки не зміг схвалити законопроект про мінімізацію наслідків світової фінансової кризи.

Останній шанс депутати мали сьогодні, адже саме у середу у Вашингтоні відбудеться засідання МВФ, де будуть розглядати це питання. Після низки звинувачень на адресу один одного, депутати БЮТ, НСНУ та блоку Литвина проголсоували за президентський законопроекту.

Щоправда, ухвалений законопроект не сподобався регіоналам. «Ми дуже раді, що влада взяла на себе спільну відповідальність за той план виходу з економічної кризи, який запропонував президент», - сказала Ганна Герман. За її словами, Партія регіонів вважає цей план «шкідливим, неправильним, таким, що приведе до ще гіршої ситуації в економіці і ще більшого погіршення життя в країні».

Вже далі депутати мали вирішити долю виборів і проголосувати про виділення півмільярда гривень з держбюджету на їх проведення. Однак цей законопроект дістав підтримку лише 222 депутатів -- всіх регіоналів та кількох десятків нашоукраїнців. Як кажуть депутати з НСНУ – проголсоувати їм завадили колишні союзники з БЮТ. Натомість бютівці, які сьогодні святкують перемогу, твердять – вони забирали тільки картки тих депутатів, яких немає у залі. Тим не менш, без сутичок і лайки в сесійному залі знову не обішлося.

Допрацьований проект антикризового закону депутати розглядатимуть у четвер, тоді ж повернуться і до розблокування виборів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG