Спеціальні потреби

Пам’ять жертв Голодомору вшанують представники 40 країн


22-го листопада в Україні поминальний день – тут вшановуватимуть пам’ять мільйонів жертв Голодомору 32-33 років. Напередодні 75-их роковин трагедії Президент Віктор Ющенко присоромив українських політиків за брак єдності у питанні Голодомору та закликав до державницької позиції.

Українському політикуму бракує єдності у питанні Голодомору. За це дорікнув урядовцям та політикам Віктор Ющенко, який темою Голодомору у четвер відкрив засідання Ради з нацбезпеки та оборони. Як заявив президент, йому соромно за позицію деяких політичних сил, які, за його словами, «залишаються малоросами чи хохлами». Ющенко закликав високопосадовців відстоювати у ставленні до цієї історичної трагедії українські інтереси – як він сказав, «не ховатися за бузиною і парканами, коли має бути відома позиція влади».

Глава держави вкотре наголосив: штучний голод 30-их був злочином. А коли так, підкреслив Ющенко, то є й злочинці, які робитимуть усе, щоб приховати правду й примусити українців забути про цю трагедію.

Напередодні 75-ї річниці Голодомору Президент України засудив також позицію свого російського колеги Дмитра Медведєва. Відмову Президента Росії прибути в Київ на заходи з вшанування пам’яті жертв Ющенко назвав «приниженням мільйонів невинно убієнних українців». Таку думку український лідер висловив у четвер в інтерв’ю іспанській газеті «El Pais» та німецькій «Frankfurter Allgemeine Zeitung».

Як відомо, російський президент відмовився взяти участь у заходах до 75-их роковин Голодомору, заявивши, що українській владі йдеться про досягнення «кон’юнктурних політичних цілей».

А тим часом на відзначення сумної річниці в Україну приїдуть представники понад сорока країн. Очікується також участь делегацій від міжнародних організацій – ЮНЕСКО, Європарламенту, ОБСЄ.

У суботу 22-го листопада в Києві пройде Міжнародний форум до 75-их роковин Голодомору та відбудеться відкриття грандіозного Меморіалу жертвам голоду. По всій Україні в оселях запалять мільйони поминальних свічок.

За душі невинно убієнних молитимуться в усіх українських церквах. А в неділю з нагоди роковин української трагедії до вірних звернеться на площі у Ватикані Папа Римський Бенедикт XVI.

XS
SM
MD
LG