Спеціальні потреби

П’ять трильйонів доларів – сума урядової допомоги економіці США


Вашингтон напередодні сезону святкових розпродажів відчайдушно намагається відновити купівельну спроможність людей і повернути до життя ринок побутового кредитування. І нова адмінстрація Обами, яка почне працювати лише з 20-го січня, і адмінстрація Буша, яка вже почала пакувати валізи, пропнують нові плани стимулювання економіки. Їх пропозиції дещо різняться між собою, але в їх основі лежить один принцим – підняти економіку країни за рахунок федерального бюджету.

Сезон святкових розпродажів тільки розпочинається, а новообраний президент Барак Обама дає цього тижня вже свою третю прес-конференцію на тему економіки. Він продовжує оголошувати про нові призначення в економічному блоці своєї адміністрації, обіцяє масивні скорочення державних витрат і пропонує новий план стимулювання економіки:

«Якщо ми хочемо робити потрібні нам інвестиції, ми мусимо позбутися непотрібних витрат».

Цього ж дня чинна на на сьогодні адміністрація Буша виступила з пропозицію виділити додаткових 800 мільярдів доларів з федерального бюджету – другий крок стимулювання економіки після виділених вже 700 мільярдів доларів на порятунок фінансових установ. Однак, цього разу допомога має надійти не банкам і фінансовим компаніям, а пересічним американцям. Більшу частку цих грошей, Буш пропонує виділити на видачу нових житлових кредитів – це має зсунути з місця ринок нерухомості. А 200 мільярдів будуть виділені банкам, щоб ті не припиняли видавати покупцям кредити на купівлю автомобілів, товарів побутового вжитку, і видавали студентам кредити на навчання.

Міністр фінансів Генрі Полсон зазначив, що така ініціатива має підтримати малий бізнес шляхом збільшення можливостей для кредитування.

Експерт з банківської справи Грег Макбрідж каже, що це зробить кредити доступними для студентів, яким потрібно заплатити за поточний семестр, або для тих, хто збирається зараз купувати автомобіль.

Головна мета уряду – щоб кредити продовжували видавати і у банків були на це гроші. Є навіть перші ознаки, що ця стратегія працює – відсоткова ставка по кредитах на житло вчора знизилась на цілий пункт і становить менше 5,5%. Експерти сподіваються, що багато людей знову зможуть собі дозволити купити житло і дещо розчистять цей надлишок непроданих будинків.

Експерти порахували, що американський уряд за останній час витратив або збирається витратити на 22 програми з допомоги економіці, загалом п’ять трильйонів доларів. Сума, яку важко уявити пересічному платнику податків, втім зрештою саме він її буде змушений заплатити.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG