Спеціальні потреби

Віктор Ющенко відмовився від зустрічі у Верховній Раді


Віктор Ющенко не піде до парламенту, аби разом з урядом і депутатами поговорити про економічну кризу та варіанти виходу з неї. Замість цього він критикує депутатів і вимагає від них звіту і роботи.

Віктор Ющенко не часто буває в українському парламенті. Однак, у вівторок всі фракції, окрім Нашої України проголосували за те, аби запросити керівників держави поговорити про кризу. Це явище набирає все більших масштабів, а програми щодо виходу з кризи немає. Криза загрожує національній безпеці – це висновок профільного парламентського комітету. Однак президент вважає, що у кризі не в останню чергу винні самі парламентарі. Народні обранці мають відновити власну дієздатність, перш ніж вимагати від глави держави побачення. Про це повідомила прес-секретар глави держави Ірина Ваннікова:

«За час своєї каденції Верховна Рада 6-го скликання заблокувала прийняття принципово важливих для розвитку країни законопроектів. Президент фактично виконував роботу депутатів, змушуючи їх приймати підготовлені і подані ним законопроекти щодо ліквідації наслідків повені чи світової економічної кризи.

Президент вважатиме за доцільне обговорювати можливу участь у роботі парламенту лише після виконання депутатами згаданої програми мінімум».

За словами президента, треба обрати спікера, створити коаліцію, оприлюднити її програмні принципи та першочергові пріоритети.

Щодо можливої коаліції у складі Партії Регіонів та БЮТ в Секретаріаті президента налаштовані критично. Там називають це втручанням Росії у внутрішні справи України. «Викликати кожну з політичних сил по черзі до Кремля для так званих «консультацій» –навряд чи можна назвати політикою добросусідських відносин», – каже Ющенко.

За його словами, утворення союзу між номінально прозахідним Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко та проросійським лідером опозиції Віктором Януковичем може статися протягом наступних декількох днів.

XS
SM
MD
LG