Спеціальні потреби

Автовиробники не переконали Конгрес у наданні позички


Якщо перший раз просити 25 мільярдів доларів керівники так званої великої трійки прилетіли на персональних літаках, то після гострої критики з боку медіа, другу подорож до Вашингтона вони здійснили на енергозберігаючих автомобілях власного виробництва. Щоправда, цим разом представники трьох найбільших автобудівних компаній приїхали простити не 25 мільярдів, а вже 34 мільярди доларів. Із самого початку слухань у Конгресі стало зрозуміло, що отримати гроші буде дуже важко.

Чимало демократів виступають за порятунок великої трійки, щоправда не мають для цього достатньо голосів у Конгресі. Керівництво автовиробних гігантів висловлює готовність прийняти умови законодавців, наприклад, створення наглядової ради, як передумови надання позички.

Вони представили Конгресу новий бізнес-план виходу з кризи за яким передбачено скорочення видатків та пришвидшення виробництва автомобілів на альтернативних видах пального. Відповідаючи на критику на свою адресу, керівництво великої трійки запевняє, що до стану в якому вони опинилися призвела загальна економічна криза в країні.

Водночас керівники компаній відкидають пропозиції оголосити так зване захищене банкрутство. Вони попереджають, що вже у лютому «Дженерал Моторз» та «Крайслер» можуть залишитися без грошей для продовження своєї роботи. У такому випадку сотні тисяч людей можуть залишитися без роботи, застерігають вони.

Однак, чимало законодавців скептично дивляться на план великої трійки і сумніваються, що автовиробники зможуть повернути гроші. За оцінкою експертів, для виходу з кризи трьом автогігантам потрібно не 34, а від 75-ти до 125-ти мільярдів доларів. Демократи, які підтримують автовиробників, звернулися до Президента Буша з проханням надати гроші на порятунок автоіндустрії, з коштів виділених раніше на підтримку фінансового сектора країни. Поки що вони не бачать можливості проштовхнути у Конгресі постанову про надання позички великій трійці, оскільки у законодавців немає довіри до керівництва автогігантів та його плану виходу з кризи.

XS
SM
MD
LG