Спеціальні потреби

Актуально

БЮТ, НУ-НС і Блок Литвина підписали коаліційну угоду

В Україні нарешті є парламентська коаліція. Усі формальності пройдені, і під коаліційною угодою «трьох» стоять усі необхідні підписи. Від БЮТ документ підписав лідер фракції Іван Кириленко, від НУ-НС – заступник лідера фракції Борис Тарасюк і від Блоку Литвина – щойно обраний фракційним лідером Ігор Шаров.

Новому союзу дали ім’я «Коаліція національного розвитку, стабільності та порядку», повідомив на церемонії підписання угоди в парламенті нунсівець Борис Тарасюк:

«Щасливий з приводу того, що три демократичні фракції українського парламенту підписали і погодили угоду про створення коаліції, яка носить назву Національний розвиток, стабільність і порядок».

Тепер головне – як цей корабель попливе, – наголосив бютівець Іван Кириленко:

«Тепер головне питання – функціонування коаліції. Функціонування коаліції в залі це голоси, 226 і більше по кожному законопроекту. Поки що… Бог нам у цьому допомагає. Поки що навіть за непопулярні закони ми голосуємо абсолютною більшістю парламенту».

Втім, урочисте освячення «троїстого союзу» трохи затьмарили деякі супутні обставини. Так, Тарасюк підписав угоду не від усього НУ-НС, а лише від частини – 37 з 72 членів фракції. Крім того, грюкнув дверима лідер фракції В’ячеслав Кириленко – на знак незгоди з рішенням однопартійців він склав свої повноваження. Кириленко заявив, що будь-яка угода з Юлією Тимошенко дешевша за папір, на якому написана, і що жоден пункт цієї угоди не буде виконаний. Слідом за лідером фракції НУ-НС у відставку подав і його заступник Роман Зварич. Він назвав «дебільним» рішення «Нашої України – Народної самооборони» вступити до коаліції з БЮТ і Блоком Литвина. «Я не можу очолювати дебільну фракцію», – додав Зварич.

А у президента на факт підписання коаліційної угоди взагалі відреагували порадою змінити прем’єра. Як застеріг на брифінгу у вівторок заступник глави президентського секретаріату Роман Безсмертний, зі створенням парламентської коаліції очікувана стабілізація в країні не настане. А тому рано радіти, доки Тимошенко при кермі, – заявив Безсмертний:

«Справа не в парламенті і не в коаліціях. Справа в уряді, а точніше, в прем’єр-міністрі. Треба міняти склад уряду і зрозуміло, що треба, щоб був інший прем’єр-міністр».

Втім, у президента є для новоствореної коаліції і добра новина. Ющенко не розпускатиме парламент. Про це повідомила депутат від НУ-НС Ксенія Ляпіна. Як вона пояснила, у першому півріччі це недоцільно, бо розгортатиметься економічна криза, а у другому півріччі неможливо, бо за півроку до президентських виборів глава держави втрачає право оголошувати дострокові вибори Ради.

Всі новини дня

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Головнокомандувач сил НАТО розповів, скільки літаків та суден захищають східні кордони альянсу 

Верховний командувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі та командувач збройних сил США в Європі генерал Крістофер Каволі. REUTERS/Johanna Geron

Верховний командувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Кристофер Каволі закликав продовжувати підтримувати Україну до перемоги й не допустити російського успіху. Про це він сказав під час виступу у Берліні, з нагоди 75-ї річниці Плану Маршала.

“Ми маємо продовжувати підтримувати можливості українців, щоб вони перемогли. Росія не може вийти з цієї війни з перемогою, наше майбутнє просто не витримає цього», – заявив американський генерал, який також очолює військові сили США в Європі.

Він додав, що США та ЄС щодня тренують українців і в рамках двосторонніх програм, і в рамках військової допомоги ЄС.

«На сьогодні понад 11 тисяч українських солдатів проходять колективну підготовку у нас, в різних місцях по всій Європі. Ці солдати зможуть вплинути на ситуацію (на полі бою - ред.)”, – сказав американський генерал, чий виступ транслював Європейський центр із безпекових досліджень.

За словами генерала Каволі, “брутальне, неспровоковане, нелегальне вторгнення” Росії в Україну змінило правила, “перевернуло наші уявлення про безпеку, про світ”. Головнокомандувач сил НАТО наголосив, що війна в Україні стала викликом для колективної безпеки НАТО, але альянс зумів швидко відреагувати, посиливши свій східний фланг.

Фото Sgt. Patrik Orcutt, Збройні сили США
Фото Sgt. Patrik Orcutt, Збройні сили США

“У відповідь на російське вторгнення в Україну, альянс НАТО створив більшу і потужнішу військову структуру на східному флангу. Зараз я маю понад 40 тисяч військових під моїм командуванням, і ще 200 тисяч військових, яких країни привели до готовності на випадок, якщо я їх буду потребувати. У нас є майже 100 літаків, які патрулюють повітряний простір зараз, майже 100 суден, яку контролюють ситуацію на воді”, - прозвітував головнокомандувач сил НАТО в Європі.

Він віддав належне згуртованості та єдності, яку демонструє альянс з часу російського вторгнення.

“Союзники та партнери активізувались заради захисту цінностей свободи та демократії, вони поставили інтереси України навіть вище своїх інтересів”, - заявив генерал Каволі.

Єдність альянсу – це те, що продовжує залишатися центром тяжіння в НАТО, - сказав генерал. Він додав, що союзники мають робити все можливе, аби гарантувати безпеку НАТО.

У середу вранці Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив про телефонну розмову із командувачем НАТО генералом Крістофером Каволі. Серед іншого, сторони обговорили постачання Україні озброєння, техніки та боєприпасів.

Більше

XS
SM
MD
LG