Спеціальні потреби

Актуально

БЮТ, НУ-НС і Блок Литвина підписали коаліційну угоду

В Україні нарешті є парламентська коаліція. Усі формальності пройдені, і під коаліційною угодою «трьох» стоять усі необхідні підписи. Від БЮТ документ підписав лідер фракції Іван Кириленко, від НУ-НС – заступник лідера фракції Борис Тарасюк і від Блоку Литвина – щойно обраний фракційним лідером Ігор Шаров.

Новому союзу дали ім’я «Коаліція національного розвитку, стабільності та порядку», повідомив на церемонії підписання угоди в парламенті нунсівець Борис Тарасюк:

«Щасливий з приводу того, що три демократичні фракції українського парламенту підписали і погодили угоду про створення коаліції, яка носить назву Національний розвиток, стабільність і порядок».

Тепер головне – як цей корабель попливе, – наголосив бютівець Іван Кириленко:

«Тепер головне питання – функціонування коаліції. Функціонування коаліції в залі це голоси, 226 і більше по кожному законопроекту. Поки що… Бог нам у цьому допомагає. Поки що навіть за непопулярні закони ми голосуємо абсолютною більшістю парламенту».

Втім, урочисте освячення «троїстого союзу» трохи затьмарили деякі супутні обставини. Так, Тарасюк підписав угоду не від усього НУ-НС, а лише від частини – 37 з 72 членів фракції. Крім того, грюкнув дверима лідер фракції В’ячеслав Кириленко – на знак незгоди з рішенням однопартійців він склав свої повноваження. Кириленко заявив, що будь-яка угода з Юлією Тимошенко дешевша за папір, на якому написана, і що жоден пункт цієї угоди не буде виконаний. Слідом за лідером фракції НУ-НС у відставку подав і його заступник Роман Зварич. Він назвав «дебільним» рішення «Нашої України – Народної самооборони» вступити до коаліції з БЮТ і Блоком Литвина. «Я не можу очолювати дебільну фракцію», – додав Зварич.

А у президента на факт підписання коаліційної угоди взагалі відреагували порадою змінити прем’єра. Як застеріг на брифінгу у вівторок заступник глави президентського секретаріату Роман Безсмертний, зі створенням парламентської коаліції очікувана стабілізація в країні не настане. А тому рано радіти, доки Тимошенко при кермі, – заявив Безсмертний:

«Справа не в парламенті і не в коаліціях. Справа в уряді, а точніше, в прем’єр-міністрі. Треба міняти склад уряду і зрозуміло, що треба, щоб був інший прем’єр-міністр».

Втім, у президента є для новоствореної коаліції і добра новина. Ющенко не розпускатиме парламент. Про це повідомила депутат від НУ-НС Ксенія Ляпіна. Як вона пояснила, у першому півріччі це недоцільно, бо розгортатиметься економічна криза, а у другому півріччі неможливо, бо за півроку до президентських виборів глава держави втрачає право оголошувати дострокові вибори Ради.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG