Спеціальні потреби

Різдвяний сезон не виправдав сподівань роздрібних продавців


У різдвяні свята роздрібним торгівцям не дуже весело. Весь рік вони сподівалися, що різдвяний сезон виправить їхні ковлі продажі протягом року, але, схоже, сподівались марно. Через погану економіку та примхи погоди – напливу покупців в магазинах немає, а ті, хто все таки вибрався за покупками, полюють за найбільшими знижками, знову ж таки залишаючи продавців з меншими прибутками. Активність у магазинах, недостатньо велика, щоб виправити статистику п’яти попередніх місяців паддіння виторгів.

Раніше деякі магазини отримували 50% своєї річної виручки лише за цей святковий період. Минулі роки навіть не фахівець міг відзначити підвищену активність у магазинах і черги до кас. А тепер активність знизилась суттєво.

Магазини спробували привабити своїх клієнтів неймовірними знижками, які зазвичай можна побачити лише після Різдва. Не допомогло. Люди справді мають менше грошей на святкові покупки і намагаються не набирати нових боргів на кредитні картки. Багато з покупців бояться втратити роботу найближчим часом, тому і купують менше. І ці страхи не на порожньому місці. Лише минулого тижня майже 600 тисяч нових безробітних звернулися по допомогу до центрів зайнятості.

Економісти передбачають, що після підрахунку, продажі за листопад та грудень, не лише не зростуть як завжди, а впадуть на 1,5 - 2% – це приблизно 9,5 мільярда доларів недоотриманої виручки. Цей період може стати найгіршим для крамниць з 1969-го року.

Замкнене коло. Але магазини не мають вибору і це означає, що після свят покупців чекають ще більші знижки! Втім, більшість покупців йде у крамниці не як на свято, а як на серйозне завдання – як купити все необхідне і не вийти за рамки спланованого бюджету. Знижки спокушають, але не всіх. Стантон Джонсон каже:

«Минулого року я купив набагато більше речей, ніж цього року. Тепер я намагаюся найти найбільші знижки і не виходити за межі свого бюджету».

Така безпрецедентна розсудливість американських покупців безумовно позитивно відіб’ється на їх сімейних фінансах. Але водночас, вважають деякі аналітики, через падіння продажів 200 тисяч магазинів по всій країні закриють свої двері у 2009-му році, це у додаток до 160 тисяч, які вийшли з бізнесу цього року.

XS
SM
MD
LG