Спеціальні потреби

Парламент схвалив держбюджет і підтримав кадрові зміни


У п’ятницю на своєму вечірньому засіданні Верховна Рада України нарешті затвердила Державний бюджет на 2009-ий рік. Також парламентарі демонструють результативність у кадрових рішеннях. Так, Валентина Семенюк-Самсоненко віднині вже не голова Фонду держмайна. Парламент звільнив соціалістку з посади, за що проголосувало 259 народних обранців. Бютівці, які давно домагалися звільнення Семенюк, закидаючи їй непрозорі схеми та провал плану приватизації, торжествують. Не виключено, що зарано: при голосуванні за звільнення Семенюк її не було в залі, а відтак є зачіпка для оскарження рішення парламенту в суді.

У п’ятницю Рада також занесла меч над ще одним високопосадовцем. Парламентарі висловили недовіру голові Нацбанку Володимиру Стельмаху і зажадали від президента внести подання на його звільнення. Для результативного рішення голосів виявилось більше ніж достатньо: на табло висвітилась цифра 380. Таке дружне «фе» очільнику Нацбанку депутати висловили за його діяльність у період фінансової кризи. Як мовиться в постанові – «не забезпечив основної функції НБУ – стабільності національної грошової одиниці, що створило загрозу національній економічній системі та суверенітету України».

А розібравшись зі Стельмахом, народні обранці не зупинилися на досягнутому і взялися за президента. Механізм процедури імпічменту виписує закон, що його парламент ухвалив у першому читанні. Рішення одностайно підтримали 363 депутати. Сказавши «а», Верховна Рада невдовзі готова сказати і «б». Друге читання закону про процедуру імпічменту заплановане вже на вівторок 29-го грудня.

XS
SM
MD
LG