Спеціальні потреби

Традиції церемонії інавгурації президента США

Церемонія інавгурації нового президента США відпрацьована до найменших деталей. Однак далеко не кожен знає, що багато церемоніальних частин не передбачені законом, а є радше традиційними.

З часу першої інавгурації Джорджа Вашингтона у 1789-му році, вся церемонія обросла багатьма традиціями, які не прописані в жодному законі. Конституція США вимагає від новообраного президента лише скласти присягу і встановлює обов‘язкову дату інавгурації – 20 січня.

Закон навіть не вимагає, щоб президент складав присягу на Біблії. Джордж Вашингтон першим присягав, тримаючи руку на Біблії, і виступив з урочистою промовою. Воррен Гардінг був першим президентом, який 1921-го року приїхав на інавгурацію на авто. Інавгурацію у 1949-му році вперше транслювало національне телебачення. А Джон Кеннеді у 1961-му став першим президентом-католиком, хоча він більше запам’ятався за прихід до влади у відносно молодому віці.

Барак Обама склав присягу на Біблії, на якій свого часу присягав Абрагам Лінкольн, і яку зараз зберігають у бібліотеці Конгресу.

Працівник бібліотеки Конгресу Кларк Еванс каже, що ця Біблія безцінна. Знаковим є те, що перший афро-американський президент США складе присягу на Біблії, на якій присягав великий визволитель Абрагам Лінкольн.

Барак Обама став Президентом США менш ніж півстоліття після того, як Конгрес надав чорношкірому населенню право на участь у виборах. Багато людей, які стали свідками обох подій, кажуть, що Обама вселяє надію так само як колись Президент Кеннеді.

Новий президент виступив перед нацією в час, коли країна веде дві війни і переживає найглибшу економічну кризу з часу великої рецесії.

Американська нація покладає на нового президента великі сподівання. Опитування громадської думки свідчить, що вісім з десяти американців мають оптимістичні прогнози щодо наступних чотирьох років.
XS
SM
MD
LG