Спеціальні потреби

Актуально

Зміни в американській стратегії боротьби з тероризмом

Уже в перших днях перебування на посаді президента країни Барак Обама зробив помітні кроки у стратегії боротьби з тероризмом. Одним з перших його кроків була постанова про закриття в’язничного табору Ґуантанамо на Кубі.

Однак чи може цей радикально новий напрям цілковито знешкодити аль-Кайду і зробити Америку безпечнішою, чи навпаки – буде тільки здійсненням давньої мрії терористів?

Зміни, які обіцяв Обама, почалися з його інавгураційної промови.

«Світові лідери, які намагаються розпалювати конфлікти або звинувачують Захід у своїх бідах – пам’ятайте, ваші люди оцінюватимуть вас по тому, що ви побудували, а не зруйнували».

Упродовж кількох днів нова адміністрація зробила кардинальні кроки у боротьбі з тероризмом. Це - рішення закрити в’язницю Ґуантанамо і збільшити військову присутність США на афгансько-пакистанському кордоні.

Однак ще до приходу Обами до влади аль-Кайда зробила його ворогом номер один у світі. У листопаді лідер аль-Кайди Айман аль-Завагірі назвав Обаму домашнім рабом, обличчя якого наповнює серце ненавистю. А два тижні тому – інше повідомлення – у якому Обаму звинувачують у розпалюванні ізраїльсько-палестинського конфлікту в секторі Газа. «Він безпощадно вбиває ваших братів і сестер у Газі», – мовиться у повідомленні.

Директор програми національної безпеки Центру стратегічних та міжнародних досліджень Дейвід Геймен вважає, що аль-Кайда просто стривожена Обамою:

«Вони намагаються змалювати його як ворога, тому що їх непокоїть те, що він може звертатися до мусульманської спільноти. І що його політика може переконати людей, яких можна було б завербувати».

Втім, колишній аналітик ЦРУ Майкел Шурер має іншу думку:

«Вони атакують нас не тому, що ми мали білого президента і не тому, що Джордж Буш був з Техасу, а не з Кенії. Вони атакують нас за те, що ми робимо в мусульманському світі».

Загалом експерти вважають, що закриття в`язниці у Ґуантанамо і звільнення утримуваних там в’язнів може покращити імідж Обами у світі, але це не приборкає анти-американської пропаганди аль-Кайди, а навіть, навпаки, може її ще більше посилити. Минулого тижня американські високопосадовці підтвердили, що принаймні один колишній в’язень Ґуантанамо з’явився у Ємені як провідний лідер місцевої аль-Кайди.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG