Спеціальні потреби

Пропрем’єрська партія лідирує на виборах в Іраку


Коаліція, що підтримує чинного Прем’єр-міністра Іраку Нурі аль-Малікі здобуває переконливу перемогу на місцевих виборах, що відбулися минулої суботи в країні. Її головні опоненти – релігійні шиїтcькі партії – не змогли заручитися підтримкою народу.

Приблизно 51% з 14 мільйонів зареєстрованих виборців взяв участь у провінційних виборах. Імені аль-Малікі не було у списках. Втім вибори оцінювали, як перевірку довіри людей до представників пропрем’єрської партії і до курсу, яким йде країна загалом.

Результат виявився переконливим на користь чинної влади. Шиїтські релігійні партії – програли. Експерти кажуть, що іракці висловили довіру успішному і сильному лідеру, оскільки аль-Малікі приніс мир на більшість території країни за останній рік.

До заслуг чинного прем’єра приписують значне покращення безпеки в Іраку, а релігіні партії критикують за насилля та корупцію, які вони пропагують.

Експерт Центру за американський розвиток Метью Дасс зазначає: «Це досить чіткий сигнал, що іракці вибрали більш централізоване державне управління. Це було однією з головних дилем для них – федеральна, розділена на шматки країна чи об’єднана з централізованим урядом в Багдаді, за що власне і виступає партія аль-Малікі».

Ще під час виборчої кампанії були ознаки послаблення підтримки релігійних партій. До кампанії долучилися жінки, не зважаючи на критику з боку мусульманських клериків.

Довготривалі результати цих виборів ще важко передбачити, але зрозуміло, що іракці зробили перший крок до припинення релігійної ворожнечі в країні, яка довгий час розривала її на шматки.

XS
SM
MD
LG