Спеціальні потреби

У Києві знову заговорили про відставку Черновецького


У четвер у Києві відбулися масові акції протесту проти міської влади, організовані профспілками, Блоком Тимошенко, Блоком Кличка. Декілька тисяч киян протестують проти підвищення цін та тарифів у столиці, а також проти політики міської влади.

Останнім часом діями мера Києва незадоволені провідні політичні сили країни. Нещодавно його дії критикував Секретаріат президента, а його глава Віктор Балога навіть пригрозив Черновецькому звільненням з посади голови Київської міської державної адміністрації.

Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко звинуватила київську владу в розкраданні міського бюджету: «Потрібно усвідомлювати, що Черновецький, Довгий і вся ця камарилья просто порозкрадали бюджет за всі ці роки, порозкрадали всю київську землю, бізнес-структури, розкрали енергосектор і сьогодні розповідають про те, що більше їм нема чого грабувати». Про це Тимошенко заявила, коментуючи заяву секретаря Київради Олеся Довгого про великий обсяг вилучень з бюджету Києва до державного бюджету.

Київрада, попри норми бюджетного кодексу, досі не схвалила власного бюджету на 2009-ий рік. Під час розгляду цього питання Олесь Довгий охарактеризував «прийнятий до розгляду обсяг бюджету як фактично «огризки», які Кабінет Міністрів і Верховна Рада залишили Києву і киянам після вилучень у розмірі майже вісім млрд грн і скорочення в півтори рази цільового фінансування, яке відповідно до закону уряд повинен виділити столиці».

Прем`єр, у свою чергу, каже, що вилучення з міського бюджету здійснюються відповідно до формули, затвердженої ще на початку 2000-их років. «Ця формула працює досі, і її ніхто не коригував. Все іде традиційно, як це відбувалося щороку. Немає жодних додаткових вилучень і немає жодних рекордних вилучень», – пояснила вона.

Скритикувала політику міської київської влади і депутат від Партії Регіонів Інна Богословська. Вона каже, що поставить перед політрадою партії питання про перегляд позиціонування фракції Партії регіонів у Київраді, тому що «такого знущання над громадянами... ми ще не бачили».

Виступаючи перед депутатами, Богословська заявила, що багато прийнятих Київрадою рішень є антинародними, незаконними й будуть опротестовані, або вже опротестовані, прокуратурою Києва. Натомість секретар Київради обвинуватив Богословську в піарі власної політичної сили й у тому, що вона не розбирається в проблемах міста, хоча намагається в них втручатися.

Тимошенко знову почала говорити про відставку київського мера Черновецького. Це має ініціювати київська громада. «Якщо кияни зберуть достатню кількість підписів для того, щоб змінити мера, то Верховна Рада обов'язково на це відгукнеться і оголосить дострокові вибори» – заявила прем’єр-міністр.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG