Спеціальні потреби

Хлопчик чи дівчинка? – відповідь за 149 доларів

У Сполучених Штатах з'явився новий продукт, який дозволяє жінкам вже на ранніх стадіях вагітності дізнатися про те, якої статі буде їх дитина. Всього за 149 доларів, заплачених за лабораторний зразок із встановлення статі дитини, вже на сьомому тижні вагітності фахівці можуть з точністю визначити кого ви матимете - хлопчика чи дівчинку. І чекати доведеться не так уже й довго - сам аналіз триватиме від трьох до п'яти днів. Втім, вже за лічені дні після появи цієї послуги, проти неї був висунутий позов щодо точності результатів такого тесту. Також він викликає чимало запитань щодо етичності його застосування.

«Рожевий чи блакитний. Дівчинка чи хлопчик – дізнайся рано». Каліфорнійська компанія «Генетика для споживача» розуміє це бажання, пропонуючи безпосередньо споживачам генетичний тест, який дозволяє дізнатися стать дитини надзвичайно рано. Він називається «Рожевий чи блакитний».

Його суть пояснює представниця компанії Анна Вітебські:

«Рожевий чи блакитний» працює наступним чином. Ми дивимося, чи чоловіча ДНК присутня у крові вагітної жінки. Єдина умова, за якої вона її матиме, якщо вона вагітна на хлопчика».

Для того, аби уникнути можливого забруднення чоловічою ДНК та досягти акуратного результату, тест вимагає, аби чоловіки не були присутні під час забору крові з пальця для лабораторного аналізу. Компанія наполягає на акуратності тесту у 95 та більше відсотків.

Доктор Девід Маґнус, який вивчає питання біомедичної етики у Стенфордському університеті, каже, що він занепокоєний не лише через акуратність цього тесту. «Питання, яке викликає ця технологія – навіщо? В чому полягає її цінність?», - запитує він.

Маґнус вірить, що подібні продукти можуть вести до розчарування споживачів з приводу статі очікуваної дитини. Але найбільша проблема полягає у тому, що дозволяючи дізнатися стать плоду так рано, цей тест може спонукати до аборту, якщо батьки не задоволені статтю очікуваної дитини. За словами Маґнуса, багато культур надають перевагу хлопчикам, що може вести до викривлення статевої пропорційності в інших країнах та деяких етнічних громадах у США.

«Ми знаємо, що в Китаї та Індії кількість народжуваних хлопчиків перевищує кількість дівчат, що може мати серйозні наслідки для суспільства».

Компанія «Генетика для споживача» запевняє, що не продає свій продукт ані в Китаї, ані в Індії, при чому контракт із використання продукту вимагає від споживача не використовувати його для вибору статі та навіть з медичних причин.

Компанія також наполягає на тому, що її продукт не був розроблений з метою вибору статі. Після того, як він з’явився у 2006 році, лабораторія компанії проаналізувала понад шість тисяч лабораторних зразків крові вагітних жінок. Оскільки тест «Рожевий чи блакитний» не є медичним продуктом, він не підлягає контролю з боку регулюючих органів. Але охоронці етики уважно спостерігають.

Як каже Маґнус, якщо виявиться, що використання цього та подібних продуктів, веде до викривлення статевої пропорційності, певні обмеження можуть бути введені.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG