Спеціальні потреби

Відставку Пинзеника Верховна Рада розгляне у вівторок


Доля міністра фінансів може вирішитись уже у вівторок. Такий прогноз зробив голова Верховної Ради Володимир Литвин. «Я пропонував би, щоб Верховна Рада завтра прийняла рішення», -- сказав Литвин журналістам у понеділок 16 лютого після засідання погоджувальної ради голів фракцій.

На думку спікера, парламент має задовольнити заяву Віктора Пинзеника про відставку:

«Він (Пинзеник) прийняв для себе остаточне рішення, і я вважаю, що Верховна Рада має піти назустріч», -- заявив Литвин.

А тим часом президент Віктор Ющенко вважає демарш ключового міністра в уряді Тимошенко гідним похвали і наслідування. Про це повідомила на брифінгу в понеділок прес-секретар глави держави Ірина Ванникова. Як вона зауважила, «президент України розцінює заяву міністра фінансів Віктора Пинзеника про відставку як громадянський вчинок принципової людини». «Ця заява свідчить, що у чинному уряді жоден, навіть найбільш професійний міністр неспроможний реалізувати свої знання і досвід», -- заявила прес-секретар. Як вона додала, «президент переконаний, що вчинок Віктора Пинзеника є знаковим для самодостатніх та принципових міністрів чинного уряду України».

Натомість прем`єр-міністр Юлія Тимошенко, яка раніше пояснювала заяву Пинзеника банальною «слабкістю», тепер додала нових барв до портрета міністра-відступника. Виявляється, з міністром фінансів у неї були стратегічні розходження, зокрема в оподаткуванні малого та середнього бізнесу. За словами прем`єрки, вона відстоювала мораторій на збільшення податків на період економічної кризи, він був проти:

«Я вважаю, що потрібно припинити спокусу чиновників усіх рівнів «підправити» ситуацію економічну під час кризи за рахунок збільшення податків. І до речі, це було одне з розходжень мого особисто як прем`єр-міністра з колишнім міністром фінансів України. Це дійсно була наша стратегічно різна позиція в підходах», -- сказала Тимошенко у понеділок журналістам. Як вона пообіцяла, законопроект про мораторій на підвищення податків на час кризи уряд розгляне уже на найближчих своїх засіданнях.

Долю Віктора Пинзеника парламент планує вирішити завтра. Проте, як виглядає, для Юлії Тимошенко такого міністра уже не існує. Принаймні уже сьогодні прем`єрка назвала його «колишнім».

XS
SM
MD
LG