Спеціальні потреби

Рецесія позначається на стосунках американців

Економічна криза вдаряє не лише по гаманцю пересічних американців, але й по їхніх стосунках. Психологи-радники зі шлюбних взаємин кажуть, що основною причиною розлучень сьогодні є фінансової негаразди одного чи обох членів родини.

Втрата роботи, житла та кредитна криза стають важким тестом на міцність кохання. Емі Кін та Джон Стюарт – подружня пара, яка дає поради іншим подружжям на своїй веб-сторінці.

Вони кажуть, що безперечно помітили «велике збільшення кількості питань стосовно грошей» поміж своїх клієнтів.« Рецесія погано позначається на стосунках», - каже Емі.

Девід та Кхаді Геллар перебували у щасливому шлюбі понад п’ять років. Але рік тому Девід втратив роботу на будівництві. До того ж, він ще має кілька тисяч боргу на кредитних картках та за машину: « Це позначається на наших стосунках»,- визнає він.

Кхаді, працюючи нянею, стала єдиним добувачем грошей для родини. Девіду, як і багатьом чоловікам, важко змиритися з ситуацією, коли він мусить жити на заробітки дружини.

«Це впливає на їхню самооцінку. Це вдаряє по чоловічій гордості … раптом не мати грошей… Не мати влади», - каже експерт зі шлюбних стосунків Емі Кін.

Девід Геллар погоджується: «Це дуже важко. Я думаю, що для жінки в подібних стосунках надзвичайно важливо намагатися не підкреслювати цього факту».

Рахунки надходили… Девід замкнувся у собі, а Кхаді відчувала, що він її більше не любить: «Я ж йому співчуваю. Але він не хотів зі мною розмовляти. Я думала, що він до мене байдужий».

Експерти кажуть, якщо родина вже має певні проблеми - то «стрес від рецесії розіб’є цю пару».

Втім, брак грошей веде також і до зменшення кількості розлучень, оскільки багатьом родинам це може виявитися не по кишені.

«Ми з Тоні розлучилися півтора року тому, але через економіку не можемо продати будинок» - розповідає Донна Джойс .

Тоні нещодавно також зменшили заробітну плату. Маючи чотирьох дітей, вони, попросту, не можуть собі дозволити жити окремо. «Ми намагаємося не сумувати з приводу цього. Ми не хочемо, аби наше розлучення та економічна ситуація негативно вплинули на дітей», - каже Тоні Джойс.

Отже ця розлучена пара продовжує ділити домашні та батьківські обов’язки. Втім, у межи часі, Донна почала … зустрічатися з іншим чоловіком. «Це важко для дітей, тому що вони не сприймають того, що ми розлучені», - каже Донна Джойс.

Щодо Кхаді та Девіда Геллар - то найтяжчий період в їхніх стосунках вже позаду. Ця пара працює над тим, аби залишитися разом, покращивши спілкування: «Це шанс для нас, тому що я хочу жити в гарному шлюбі. Я хочу, аби мій чоловік був щасливим»,- каже Кхаді Геллар.

Психологи вважають, що подібне випробування зробить їхню родину тільки міцнішою.

«Якщо і буває час, коли ви дуже залежите від свого партнера, так це – рецесія. У важкі часи нам всім потрібне кохання та підтримка», - зазначає спеціаліст зі шлюбних зв’язків Емі Кін.Інше за темою

XS
SM
MD
LG