Спеціальні потреби

Ґейтс: на зустрічі НАТО ймовірно говоритимуть і про Росію


Міністр оборони США Роберт Ґейтс висловив припущення, що питання співпраці з Росією порушуватиметься на зустрічі міністрів оборони НАТО, яка проходить у Кракові. Між Росією і альянсом діалог призупинився після вторгнення Москви у Грузію в серпні минулого року.

Як сказав перед зустріччю міністр Ґейтс, відносини з Росією, хоч і офіційно не стоять на порядку денному зустрічі, тема напевне порушуватиметься в кулуарних розмовах. Він сказав, що треба знайти новий баланс у відносинах з Москвою.

«Певні аспекти поведінки Росії у нас викликають занепокоєння. Однак у деякик сферах росіяни нам потрібні. Отож нам необхідно переосмислити стан відносин в такий спосіб, який дозволить нам конструктивно співдіяти, водночас не закриваючи очі на ті дії Росії, які ми вважаємо проблемними».

Серед таких дій Ґейтс назвав явний тиск з боку Росії на Киргизстан, мета якого, як вважають у США, домогтись припинення використання американськими силами авіабази у Манасі, через яку підтримуються війська США і НАТО в Афганістані.

Щодо американсько-російських відносин Ґейтс сказав, що відбудеться перегляд цих стосунків на найвищому рівні – В Білому домі, Державному департаменті, Пентагоні та інших відомствах. Згідно з деякими джерелами, адміністрація Обами як крок на зустріч Росії розглядає можливість скасування планів про розгорнення в Польщі та Чехії елементів американської системи протиракетної оборони, створення якої передбачалося адміністрацією Буша.

XS
SM
MD
LG