Спеціальні потреби

Актуально

Українська влада декларує єдність у подоланні кризи

Керівники гілок української влади зробили перший крок до консолідації зусиль для протистояння економічній кризі. Про це президент, керівник уряду, спікер парламенту і голова НБУ домовилися під час сьогоднішньої зустрічі. На ній був присутній і представник найбільшої опозиційної сили українського парламенту Партії регіонів Микола Азаров.

Про суть домовленостей повідомив Віктор Ющенко. За його словами, учасники наради вирішили вже найближчим часом здійснити три кроки. По-перше, закдекларувати намір протистояти кризі спільними зусиллями. Документ має дати реальну оцінку стану української економіки. Декларацію мають підписати президент, керівники уряду та НБУ. Однак глава держави сподівається, що його підтримає і парламентська опозиція.

Другим кроком має стати оприлюднення спільної позиції української влади щодо співпраці з Міжнародним валютним фондом. Робоча група має розробити документ, який би був чітким сигналом для МВФ для відновлення співпраці з Україною. Його мають сформулювати і підписати вже у понеділок 2 березня. Нарешті, наступним етапом має стати прийнятний для усіх сторін пакет антикризових законів, ухвалити які має парламент.

Керівник уряду Юлія Тимошенко схвально відгукнулась на сьогоднішні домовленості і висловила сподівання на щирість намірів президента. На спеціальном брифінгу вона заявила, що уряд максимально зацікавлений в мирі, спокої, консолідації та в співпраці між усіма гілками влади:

«Я закликаю припинити всі політичні баталії. Зараз не час і не місце. Потрібно максимально консолідуватися».

Продемонструвати єдність українську владу напередодні закликали акредитовані в Києві посли країн Великої сімки. Під час зустрічі із Президентом Ющенком вони переконували главу держави порозумітися із Юлією Тимошенко і виробити спільну позицію у протистоянні економічній кризі.

Про домовленості вже повідомили усіх нинішніх та потенційних кредиторів. Президент направив листа керівнику МВФ Домініку Стросс-Кану, де висловив готовність відновити діалог. Віктор Ющенко також звернувся до іншої міжнародної фінансової організації – Світового банку. У листі керівнику цієї установи Роберту Зеліку Президент України попросив розглянути можливість надання Києву додаткових кредитних коштів.

Ринки поки що відреагували на сьогднішні домовленості без особливого оптимізму. Курс гривні незначно понизився щодо долара і євро. Фондові ринки також завершили день у червоній зоні, впавши у середньому на 3% порівняно із попередньою торгівельною сесією.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG