Спеціальні потреби

Все більше американців втрачають медичне страхування

У час загострення економічної кризи все більше американців не можуть дозволити собі оплачувати медичне страхування. І це в додаток до 45 мільйонів американців, які не мають страховки взагалі.

57-літній Ден Руссо двадцять років працював у сфері медичного страхування. Тепер він втратив роботу, а з цим і свою страховку.

Він вважає, що «страхування мусить бути гнучким, доступним і помірним за ціною». Втім, його страховка на превеликий жаль не відповідає жодному із цих критеріїв, хоч Ден та його дружина Джудіс - яка нещодавно перенесла операцію на нозі - платять понад 36 тисяч доларів на рік за медичне страхування.

«Те, що ми відкладали на пенсію, зникне ще до пенсійного віку», - передбачає Ден Руссо.

Понад 20% людей покоління бейбі-бумерів занепокоєні тим, що цього року вони навряд чи зможуть оплатити свою страховку. Поміж них є і Ден Руссо:

«Може настати день, коли нам доведеться продати цей будинок, в несприятливих для продавця умовах сьогоднішнього ринку, за будь-яку ціну.

Однак навіть у такому скрутному становищі їм пощастило більше, ніж іншим. 45 мільйонів американців не мають медичного страхування взагалі. Медсестра Лілі Шокні, з Центру лікування раку грудей при лікарні Джонса Гопкінса, яка отримує від таких людей тисячі листів, каже:

«Вони бояться, що їхні симптоми можуть бути такими, як при діагнозі раку, однак у них немає страховки, щоб зробити мамограму, діагностичне обстеження, відвідати лікаря і отримати курс лікування».

Деякі з авторів цих листів звертаються у глибокому розпачі, як ось одна 13-ти літня дівчинка, яка пише:

«У моєї мами кровоточить одна із грудей. Нещодавно її звільнили з роботи і вона не має страховки. Вона не хоче звертатись до лікаря через брак коштів, однак переживає, що в неї рак грудей. Чи це справді рак?»

Понад 70% дорослого населення у США тимчасово не сплачують своєї медичної страховки, сподіваючись на кращі часи, і намагаються обійтися без неї.

А тимчасом - хоч медсестра Лілі Шокні і радить жінкам, які їй пишуть, негайно звернутися до лікаря - багато із них вже позбавлені вибору.

XS
SM
MD
LG