Спеціальні потреби

Литвин закликає до діалогу про те, як будувати Україну


Голова Верховної Ради України звернувся до перших осіб держави та лідерів політичних сил з пропозицією розпочати негайний та постійно діючий діалог на тему принципів для розвитку країни теми. Серед таких пан Литвин називає три: зміна виборчої системи, розподіл повноважень між президентом та прем`єр-міністром та організація влади на місцях з сильним місцевим самоврядуванням.

Спікер вказує на те, що нові вибори можуть закінчитися черговим компромісом із підправленням Основного Закону, або ж призвести до загострення політичної війни і остаточного добивання держави.

Він пропонує політичним лідерам вже зараз відповісти на питання, яким має бути устрій України. «Чи зберігатиметься й надалі двовладдя з гострим суперництвом майбутнього президента і прем´єр-міністра? Чи буде законсервована антидемократична виборча система за закритими партійними списками? Чи збережеться практика, коли суди і правоохоронні структури виступають озброєними загонами, такими собі силовими додатками до певних державних керівників, фінансово-олігархічних угруповань під вивіскою політпартій? Чи остаточно утвердиться безладдя і безвладдя на місцевому рівні влади?»- питає у своєму зверненні Володимир Литвин.

Принципові зміни спікер закликає почати навіть не з економіки, а з себе, зі зміни принципів політичного процесу. «Ми повинні продемонструвати всій країні, що здатні працювати. І тут одного бажання мало, треба мати сміливість визнати свої слабкості та помилки, свою відповідальність. І відповідати усім разом за те, що коїться в країні…Ми повинні забути твердження - мені не дали можливості, мені хтось заважає, винуватий хто завгодно, тільки не я. Влада зобов´язана показати приклад усьому суспільству, що консолідація у її середовищі можлива. Причому консолідація в роботі», - заявив Литвин.

Поки що жоден із політичних лідерів не дав відповіді на пропозицію Литвина щодо започаткування діалогу. Раніше до подібного діалогу у зв`язку з кризою закликала Юлія Тимошенко. Ще до того з подібною ініціативою та підписанням універсалів Національної єдності виступав президент Ющенко. Однак, жодного разу досягнуті навіть публічно політичні домовленості українських лідерів так і не були втілені у життя.

XS
SM
MD
LG