Спеціальні потреби

Майбутнє багатьох американських газет під загрозою

Давно минули часи, коли американці дізнавалися про останні новини, виключно, з газет.

Газети у Сполучених Штатах вважалися очами і вухами громадськості. У штаті Контетікут саме розслідування місцевої газети «Нью-Британ Геральд» причин занепаду міських районів підштовхнула людей діяти. Місяць тому щоденник повідомив, що можливо перестане існувати.

Головний редактор газети «Нью-Британ Геральд» Марк Ліві:

«На мою думку, у такій маленькій громаді, як наша, ви втратите цінну інформацію, яку не знайти деінде».

Список газет, яким загрожує закриття, останнім часом, поповнюється. Каліфорнійському щоденнику «Сан-Франциско кронікл» -- 144 роки. Сьогодні газеті загрожує закриття. За останні два роки редколегія скоротилася на третину. То ж навряд чи оголошення про чергове звільнення працівників допоможе виданню вибратися з боргів.

Марк Адкінс – віце-президент компанії, що володіє газетою, пояснює:

«Ми були дуже відверті. Ми втрачаємо 50 мільйонів на рік… Якщо нічого не зміниться… нам залишиться продати або зачинити газету».

Для деяких вирок - закриття уже став дійсністю. У кінці лютого в Колорадо перестала існувати найстаріша газета штату «Рокі Маутен Ньюс». Газета зачинилася за 2 місяці до свого 150-річного ювілею. Деякі журналісти влаштувалися в іншу газету, однак багато серйозно задумалися над зміною професії.

«Важко повірити, що це сталося. Але мені інколи здається, що я пережила свою професію,» зазначила одна працівниця газети.

Журналісти вважають, що закриття газет шкодить не тільки індустрії. Найбільше, на їх думку, постраждають читачі.

Колишній редактор журналу «Тайм» Волтер Айзаксон:

«Ми опинилися у ситуації, коли уряд рятує економіку і великі банки, тому нам необхідно мати професійних журналістів, які будуть наглядати за тим, щоб не було зловживань».

Чимало вважають, що причина закриття газет криється у поширенні інформаційних Інтернет-видань. Згідно з опитуваннями Дослідницького Інституту П’ю, значно більше людей сьогодні черпають новини зі світової комп’ютерної павутини ніж будь-коли раніше. А головне – вихід на сайти -- безкоштовний.

Волтер Айзаксон запитує:

«Але чи знають люди як новини потрапляють в Інтернет? Якщо ми вб’ємо всі інформаційні організації, всі газети, різноманітність того, що є в Інтернеті – зникне».

На відміну від Інтернету, випуск друкованої продукції вимагає більше часу і ресурсів -- як людських, так і фінансових. Існування газети напряму залежить від рекламодавців та передплатників. В умовах економічної кризи і одних, і других стає менше. У результаті – газети поступово перестають існувати.

Кореспондент журналу «Сан-Франциско кронікл» Анді Росс стверджує:

«Газетна індустрія давно переживала важкі часи, а економічна ситуація лише загострила проблему».

Не меншу конкуренцію газетам складають і блоги – новий інструмент донесення інформації.

Автор книги ’Щоб зробив Ґуґл ?’ Джефф Джарвіс каже:

«Питання у тому, щоби знайти нові можливості Інтернет-провайдера, а не скаржитися на те, що Інтернет вбиває традиційні шляхи передачі інформації».

Між тим газетна індустрія не готова прийняти смертний вирок. Волтер Айзаксон
висловлює погляд, що необхідно віднайти новий метод, який буде доступний і швидкий у користуванні – щось як текстове повідомлення.

А допоки журналісти шукатимуть нових шляхів донесення інформації, закриття газет і масове безробіття залишається прикрою реалією життя.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG