Спеціальні потреби

Світова економіка піде на спад  вперше за останні 80 років

За оцінкою Світового банку цього року економіка світу вперше з часу Другої світової війни піде на спад. За оцінкою Світового банку цього року економіка світу зменшиться вперше з часу Другої світової війни. Торгівля між країнами світу сповільнюється найшвидшими темпами за останні 80 років. У США тривають палкі дебати стосовно дій уряду, що покликані вивести країну з економічної кризи. Адміністрація наполягає, що запроваджені урядом кроки починають працювати і просить дати час, аби почали з’являтися позитивні результати.

Один з найуспішніших інвесторів світу Воррен Баффет називає ситуацію, що склалася в економіці, схожою на стан війни:

«Я ніколи не бачив, щоб споживачі, зокрема американці, були настільки налякані як зараз. Вони також збиті з пантелику. Переляк приходить швидко, але відновлення впевненості не відбувається за п’ять хвилин».

Баффет, який втратив 25 мільярдів доларів у результаті рецесії, підтримує дії Президента Обами та його команди.

Сам президент очікує, що ґрунт для виходу з економічної рецесії буде закладений цього року. Однак, чимало економістів вважають, що уряд не встигає вчасно реагувати на події в економіці. Професор економіки Гарвардського університету Кенес Роґоф зазначає:
«Рецесія продовжує виснажувати адміністрацію та Федеральне резервне управління. Офіційні прогнози стають неактуальними вже через тиждень після їх оголошення. Це надзвичайно глибока рецесія, яка може погіршитися, і ви повинні випереджати ситуацію».

Економічна команда Обами на чолі з міністром фінансів Тімоті Ґайтнером, втілює програму порятунку економіки небаченими темпами. Під час зустрічі з демократами у Конгресі, Ґайтнер закликав законодавців набратися терпіння. Він сказав, що «проблема не вирішиться за одну ніч, але ми повинні дотримуватися обраного курсу».

Однак поки що економіка країни продовжує впадати в рецесію. Безробіття досягло понад 8%. Фондові ринки цього року впали вже на 25%. Банкрутство домовласників відбувається рекордними темпами. Впевненість споживачів на рекордно низькому рівні. Банки не хочуть позичати гроші, в чому багато спеціалістів бачать суть проблеми. Професор Кенес Роґоф зазначив:

«Виправлення фінансової системи – ризикована і не легка справа. Але якщо цього не зробити, нам загрожують багато років падіння і тривлий вихід з рецесії».

Чимало критиків закликають Барака Обаму відкласти свої амбітні плани реформування системи медичної опіки, освіти та енергетики і зайнятися виключно економікою. Президент відповідає, що успадкував занадто багато проблем аби їх ігнорувати.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG