Спеціальні потреби

Німеччина вимагає екстрадиції Івана Дем’янюка

Влада Німеччини видала ордер на арешт 88-річного мешканця США і уродженця України Івана Дем’янюка, якого звинувачують у причетності до знищення щонайменше 29-ти тисяч людей у нацистському таборі.

Івану Дем’янюку інкримінують співучасть у вбивстві євреїв у таборі Собібор, розташованому на території Польщі, де він був охоронцем у 1943-му році.

Дем’янюк, який зараз проживає у передмісті Клівленда, іммігрував до США у 1952-му році і з часом отримав американське громадянство. Однак у 1970-му, після звинувачень у причетності до масового вбивства євреїв у таборі Треблінка, він був позбавлений громадянства США і в 1986-му виданий Ізраїлю.

У 1988-му році Дем’янюку винесли смертний вирок після того, як колишній полонений табору ідентифікував його як Івана Грозного, відомого особливою жорстокістю охоронця. Однак Верховний суд Ізраїлю скасував це рішення після того як отримав докази, що нацистським охоронцем на це прізвисько був інший чоловік. У 1993-му році Дем’янюк повернувся до Клівленда і за п’ять років поновив американське громадянство.

Втім, минулого року представники Центрального відомства Німеччини з розслідування нацистських злочинів заявили, що у них є докази, що Дем’янюк був охоронцем у таборі Собібор і особисто супроводжував євреїв до газових камер. Німецькі слідчі вимагають його екстрадиції. За їхніми словами, як тільки Дем’янюк буде виданий Німеччині, він стане перед судом за звинуваченням у причетності до вбивства 29 тисяч людей.

Син Дем’янюка повідомив, що його батько у дуже поганому стані здоров’я і може не перенести польоту і ще одного суду. Сам же підозрюваний відкидає всі звинувачення і стверджує, що служив у радянській армії і був взятим у полон у 1942-му році.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG