Спеціальні потреби

Обама готується до першого офіційного візиту до Європи

31-го березня Президент Барак Обама відбуває з першим офіційним візитом на посаді до Європи. Очікується, що головними питаннями на зустрічах з європейськими лідерами стануть стан світової економіки та пошук нової стратегії в Афганістані. Зокрема президент візьме участь у зустрічах у Лондоні, де обговорюватимуть глобальну економічну кризу, та саміті НАТО у Страсбурзі.

Рік тому, один з найяскравіших моментів передвиборчої кампанії президента Обами відбувся у Берліні, де він зазначив, що в Америки немає кращого партнера, ніж Європа. Обама говорив про нову еру у трансатлантичних відносинах:

«Так, між Америкою та Європою були певні розбіжності. Нема сумніву, розходження позицій матимуть місце і у майбутньому. Втім, реалії глобалізації продовжують зв’язувати нас все тісніше».

Відтак, під час цьогорічного візиту Обами європейці матимуть нагоду переконатись, наскільки дії президента відповідатимуть його обіцянкам.

Зокрема під час лондонського фінансового саміту делегати з 20-ти найбільш економічно потужних країн світу обговорюватимуть найгостріше питання сьогодення – глобальну кризу.

На відміну від свого попередника Джорджа Буша, Президент Обама дуже популярний у Європі. Джон Ґленн, директор відділу зовнішньої політики Німецького фонду у США імені Маршала, каже, що Обама може ефективно використати прихильне ставлення до нього європейців:

«Європейським лідерам було досить легко сказати «ні» Президенту Бушу. Відмовити ж Обамі їм буде набагато складніше».

Першочерговим завданням Обами на саміті НАТО буде отримати підтримку для активізації військових операцій в Афганістані. Саме навколо цього питання аналітики прогнозують найгостріші дебати. Стівен Пайфер, аналітик Інституту Брукінґса у Вашингтоні, каже, що американська адміністрація, складаючи проект плану дій відносно Афганістану, який президент представлятиме на саміті НАТО, має взяти до уваги антивоєнні настрої європейців:

«Президент Обама має сказати: «Ось наша пропозиція, ми спробували врахувати всі ваші аргументи». Потім, представивши наше бачення ситуації, він має уважно прислухатись до позиції європейців. Лише так ми зможемо здобути підтримку європейських лідерів».

Тим часом віце-президент США Джо Байден та Держсекретар Гілларі Клінтон вже побували у Європі з офіційними візитами. Експерти кажуть. Що новий підхід до дипломатії американської адміністрації – говорити та прислухатись до інших, що європейці цінують найбільше.

Британський Прем’єр Ґордон Браун – єдиний європейський лідер, який мав офіційну зустріч з Президентом Обамою після його приходу на посаду. Виступаючи у Конгресі США, він заявив, що трансатлантичні відносини стають дедалі міцнішими. Як висловився британський прем’єр, «нема старої Європи, нема нової Європи, є лише дружня до США Європа».

Свого часу Адміністрація Буша проводила окрему політику стосовно своїх давніх соратників у Західній Європі та нових друзів у Східній Європі. Від Президента Обами очікують налагодження партнерських відносин зі всім європейським континентом. Після саміту НАТО він відвідає Чеську республіку. А останньою зупинкою подорожі президента стане Туреччина, де, як прогнозують оглядачі, він звернеться до країн мусульманського світу.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG