Спеціальні потреби

Партія регіонів виведе людей на Майдан і заблокує Раду


Партія регіонів вирішила вдарити по кризі масовими акціями протесту. Перша хвиля мітингової стихії здійметься у Києві вже у п’ятницю 27 березня. Як повідомили опозиціонери, саме 27 березня минає 100 днів, які їхній лідер Віктор Янукович дав владі для поліпшення ситуації в країні.

«Влада показала свою нездатність боротися з кризою. І народ каже цій владі: «Ваш час минув – пора відповідати!», – мовиться на офіційному сайті біло-синіх. «Регіонали» закликали своїх прихильників: «Вийди 27 березня о 12 годині на Майдан Незалежності в Києві. Скажи цій владі своє «ні!».

Казати своє «ні» на Майдані у п’ятницю буде 15 тисяч людей. Принаймні така кількість протестувальників вказана у заявці на проведення акції, поданій до Київської міськадміністрації.

Окрім мітингу в столиці, Партія регіонів планує організувати протести в областях. Зокрема, кримська організація партії повідомила, що 26 березня у Сімферополі Віктор Янукович проведе виїзне засідання опозиційного уряду та виступить на всекримському мітингу під гаслом «Кризі – стоп! Владу – до відповіді!»

При цьому вуличними акціями справа не обмежиться, – пригрозили регіонали. Якщо їхні вимоги не будуть почуті, то вони заблокують Верховну Раду. Таке заявив у середу заступник голови Партії регіонів Борис Колесников.

«Якщо в понеділок, 30 березня, нам не нададуть на погоджувальну раду антикризовий план, а у вівторок не захистять його разом зі змінами до бюджету, що буде гарантією його виконання, то з вівторка Верховна Рада буде заблокована», – заявив Колесников. Як він додав, блокада парламенту триватиме доти, «аж доки влада піде у відставку».

А тим часом у Блоці Юлії Тимошенко Партію регіонів запідозрили у новій змові з командою президента. Справжня мета весняного наступу опозиції на уряд – відродження сценарію дострокових парламентських виборів. Таку думку висловив у середу заступник голови Верховної Ради бютівець Микола Томенко. За його словами, акції протесту, призначені на п’ятницю, та блокування роботи Ради покликані створити фон для підтримки ідеї дочасних парламентських виборів. Як стверджує Томенко, регіонали разом із президентською командою запланували провести перевибори до Верховної Ради вже 7 червня цього року.

Нагадаємо, що свій ультиматум чинній владі Віктор Янукович оголосив 11 грудня минулого року. Тоді головний регіонал поскаржився, що правляча більшість ігнорує антикризові пропозиції Партії регіонів, і заявив, що дає владі 100 днів на наведення порядку. І іншому разі, пригрозив він, «Через 100 днів ми піднімемо всю країну».

XS
SM
MD
LG