Спеціальні потреби

Обама розпочав свій перший європейський візит

На порядку денному турне американського президента – участь в лондонському саміті країн Великої двадцятки, зустрічі країн НАТО, що проходитимуть у Франції та Німеччині, як також відвідини Чехії та Туреччини. В подорожі його супроводжує дружина Мішель.

Першою зупинкою європейського турне Барака Обами став Лондон, де відбудеться економічний саміт Великої двадцятки. Британський Прем’єр Ґордон Браун назвав лондонський форум вирішальним моментом для світової економіки:

«Ми маємо вибір – дозволити, щоб рецесія примусила країни вдатися до політики протекціонізму та ізоляції. Інший шлях – об’єднатися світовою громадою та разом подолати глобальну кризу, від якої потерпає кожна країна світу».

США та Великобританія мають спільну позицію щодо подолання кризи – інтенсивне стимулювання економіки урядами. Втім, Франція, Німеччина, Росія, Китай та інші країни скептично ставляться до закликів Обами вкладати багатомільярдні урядові кошти у національні економіки.

Після Великобританії Обама відвідає Францію та Німеччину, де у рамках саміту НАТО делегати обговорюватимуть питання світової безпеки, зокрема війн в Іраку та Афганістані. Після натівських зустрічей Обама відбуде до Чехії та Туреччини.

Не зважаючи на те, що економічна ситуація у США після обрання Обами президентом і далі погіршується, порівняно з листопадом вдвічі більше американців вважають, що президент рухає економіку у правильному напрямку.

Втім цього ж тижня американського президента оцінюватиме інша публіка. І навряд чи оцінка буде такою ж оптимістичною, якою вона була під час останнього візиту Обами в Берлін у якості кандидата на посаду президента США. Тоді він був символом надії. Сьогодні він уособлює американський капіталізм, який, вважають чимало, і потягнув світову економіку на дно.

Втім перша європейська подорож Обами може стати, як і для інших колишніх президентів США, нагодою вписати нову яскраву сторінку історії.

Звичайно чимало уваги зосередиться на першій леді. Вона повинна бути ідеальною. Вона має проявити справжній інтерес у тому, що відбуватиметься. Вона повинна продемонструвати стовідсоткову підтримку позицій свого чоловіка та водночас фантастично виглядати. Джеккі Кеннеді це вдалося під час візиту її чоловіка до Франції, де вона захопила публіку своїм володінням французькою. Ненсі Рейґан знала як приголомшити публіку своїм вбранням. Гілларі Клінтон завойовувала прихильність тим, що показувала свою жіночість. Втім, якими б підготовленими та загартованими не були перші леді, коли йдеться про спілкування з пресою, з європейськими медіа жартувати не варто.

Якщо Мішель Обама успішно справлялася із виступами під час кампанії та прес-конференцій у Білому домі, то європейська преса, яка швидко повертається спиною до тих, кого ще вчора обожнювали – серйозне випробування для першої леді.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG